TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wat krijg je als je de knalharde actie van RoboCop combineert met de schattigheid van een film als Gremlins? Dan krijg je Chappie.
In de toekomst gaat het in Zuid-Afrika hard met de ontwikkeling van technologie. Johannesburg is de eerste stad ter wereld met een politiemacht die volledig uit robots bestaat. Dat is handig: robots kunnen tegen een stootje, ze maken geen fouten. En gaat het dan toch mis, dan kun je ze eenvoudig vervangen. Criminelen Yo-Landi, Amerika en Ninja zien dat ook. Ze ontvoeren robotbouwer Deon (Dev Patel), in de hoop dat hij zijn robots kan uitschakelen.
Dat pakt effe net iets anders uit. Wat het wel oplevert: een kapotte robot. Gelukkig voor het drietal is Deon niet blij met hoe de politie met zijn levenswerk omgaat. Met zijn hulp weten ze de kapotte robot weer tot leven te wekken. Ze noemen hem Chappie.
Chappie is de eerste robot die zelfstandig kan denken en voelen. Niet zo gek dus dat de politie hem graag terug wil.
Dikke kans dat twee van de criminelen in Chappie je bekend voorkomen. Dat kan kloppen: Yo-Landi en Ninja vormen samen de Zuid-Afrikaanse hiphopgroep Die Antwoord.
De twee zijn grote fans van Chappie-regisseur Neill Blomkamp. Ninja heeft zelfs een tattoo van Blomkamps eerste film, District 9.
Die liefde is wederzijds: Blomkamp vroeg Ninja voor de hoofdrol in Elysium. De rapper bedankte voor de eer omdat hij geen zin had om zich een Amerikaans accent eigen te maken.
Raven van Dorst keert op deze datum terug met Nachtdieren USA
09:05Even Tot Hier binnenkort terug met nieuw seizoen, dit is wanneer
08:50De TV van gisteren: Undercover in Nederland-kijkers zijn niet te spreken over aanpak Alberto Stegeman
06:47Vanavond op TV: NPO Doc: Knokke in Cadzand, De slechtste chauffeur van Nederland, Morbius
22:28Opvallend: Johan Derksen schiet vrouw in publiek te hulp tijdens uitzending Vandaag Inside (video)