TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1950 produceerde Walt Disney een tekenfilmversie van het sprookje Assepoester. Die film groeide uit tot een absolute animatieklassieker waarmee generaties kinderen opgroeiden.
65 jaar later waagt filmstudio Disney zich weer aan het sprookje, deze keer in een liveaction-versie. In handen van regisseur Kenneth Branagh levert dat een prachtig vormgegeven film op.
Toegegeven, Cinderella is misschien niet zo betoverend als het geanimeerde origineel. Toch doorstaat de film de vergelijking prima.
Lily James doet het goed als Assepoester, het meisje dat sinds de dood van haar vader vooral fungeert als voetveeg voor haar gemene stiefmoeder (Cate Blanchett) en haar drie dochters. Richard Madden is uiterst charmant als de prins die op het bal voor haar valt en later naar haar op zoek gaat.
De glazen muiltjes die Assepoester naar het bal draagt komen ook in deze versie van Cinderella terug. En ze hebben weer net zo'n belangrijke rol als altijd.
Met deze muiltjes is wel iets bijzonders aan de hand. Ze pasten Lily James eigenlijk helemaal niet.
Als zij de schoentjes draagt, zijn ze dus niet echt. De glazen muiltjes aan James' voeten zijn computeranimaties.
Partnerbijdrage
Paul de Leeuw verrast in Beste zangers met Laat me niet alleen
08:30Bente krijgt lovende reacties op deelname Beste zangers: 'Het helpt heel veel mensen'
08:23Cherry-Ann Person baalt van castwissels Real housewives of Amsterdam: 'Altijd jammer'
08:00De staf van Special Forces VIPS over het vijfde seizoen: 'We hopen dat kijkers geïnspireerd raken'
08:00Het vijfde seizoen van Special Forces VIPS stream je nu bij Videoland: 'Nog heftiger dan voorgaande jaren'