TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Net als in zijn vorige film, het prachtige Ida, put regisseur Pawel Pawlikowski voor deze film uit zijn eigen familiegeschiedenis.
Inspiratie voor Cold War, een verhaal over een liefde in het naoorlogse Polen, haalde hij bij zijn eigen ouders. Net als Wiktor (Tomasz Kot) en Zula (Joanna Kulig) gingen ze een paar keer uit elkaar, en woonden ze – dan weer samen, dan weer afzonderlijk van elkaar – in het buitenland. De hoofdpersonen dragen zelfs de namen van Pawlikowski’s ouders.
Als muzikant Wiktor en zangeres Zula elkaar eind jaren 40 leren kennen tijdens een auditie, slaat de vonk meteen over. Ondanks politieke verwikkelingen, ruzies en verhuizingen blijft hun liefde voortleven, ook als ze niet bij elkaar zijn.
Een prachtig gefilmde en geacteerde ode aan een liefde, ondersteund door wonderschone muziek.
Toen hij Cold War zag, zou Trainspotting-regisseur Danny Boyle de 25e James Bond-film gaan regisseren. Hij was zo onder de indruk van hoofdrolspeler Tomasz Kot dat hij hem wilde casten als de schurk van die film.
De producenten haalden een streep door dat plan: ze wilden een bekendere naam als slechterik. Dat was voor Boyle reden om uit het project te stappen. Cary Joji Fukanaga nam de regie van No Time to Die over. Hij castte Rami Malek als schurk.
Partnerbijdrage
BBC NL serveert deze kerst een extra spannende special van The Madame Blanc Mysteries. Wat begint als een exclusief kerstavondevenement, verandert razendsnel in een race tegen de klok. Jean staat voor een levensgevaarlijke uitdaging.
Komende week in GTST: Vlammend venijnvuurwerk en de notoire nieuwjaarskater
22:55De Bondgenoten krijgt een kerstspecial en dit is wanneer die te zien is
15:20Rik van de Westelaken vindt twee keer Wie Is de Mol? per jaar te veel
14:08Heftig: Fadi gaat Peter te lijf in De Bondgenoten
13:05Terugkijken: Martijn Krabbé vertelt openhartig over zijn bewogen jaar (RTL Tonight)