TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In Frankrijk is Colette een icoon. Ze is niet alleen beroemd als schrijfster van erotische en feministische romans en novelles, maar ook als mimespeler, actrice en journalist. Het is daarom wat vreemd dat deze film over haar leven geen Frans product is, maar een Brits-Amerikaanse coproductie.
In 1893 trouwt plattelandsmeisje Colette (Keira Knightley) met de bekende schrijver Henry Gauthier-Villars, beter bekend als Willy (Dominic West). Hij introduceert haar in de Parijse salons en zet haar aan het werk in zijn ‘schrijffabriek’.
Haar eerste boeken worden onder zijn naam gepubliceerd, maar Colette wil meer. In het tweede deel van Colette neemt ze dan ook het heft in eigen handen.
Ze scheidt van Willy en groeit uit tot een ster. Door de chemie tussen West en Knightley zijn het uiteindelijk de scènes tussen Willy en Colette die het meest beklijven.
Regisseur Wash Westmoreland wist al vanaf het begin wie hij wilde voor de hoofdrol in Colette: Keira Knightley. Hij hoefde haar alleen nog maar over te halen.
De omstandigheden daarvoor waren niet ideaal. Westmoreland was in China toen hij de actrice via een beeldverbinding kon spreken.
Het was bijna middernacht en zijn batterij was bijna leeg. In een paar minuten wist hij Knightley ervan te overtuigen dat zij de vrouw voor de rol was.
Kritiek op coaches en ‘verouderd format’: dit klopt er niet aan de Battles van The voice
10:11VI kritisch op Angela de Jong na commentaar op Jake Paul en Jutta Leerdam: 'Laat gaan!'
10:00I've Got the Music in Me blijkt op Johnny de Mols lijf geschreven: 'Als jongetje was ik al met muziek bezig'
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, I've got the music in me, Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
06:00Het langverwachte tweede seizoen van Máxima is nu te streamen op Videoland