TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
CIA-agent Bill Pope (Ryan Reynolds) is in de film Criminal voor een missie in Londen. Hij maakt jacht op een mysterieuze hacker die de bijnaam 'The Dutchman' draagt.
Hij krijgt hem niet te pakken: Pope loopt in een hinderlaag. Hij overleeft het niet, maar daarmee is zijn missie nog niet verloren. De CIA heeft een bijzonder trucje in petto. Dankzij de geavanceerde technieken van Dr. Franks (Tommy Lee Jones) kan de dienst Popes herinneringen redden.
Die herinneringen implanteert Franks in Criminal in het brein van de ter dood veroordeelde crimineel Jerico Stewart (Kevin Costner). Stewart moet The Dutchman vinden en een deal met hem sluiten. Lukt dat niet, dan zal de hacker de Derde Wereldoorlog veroorzaken. Maar is een crimineel met een hoofd vol CIA-informatie wel betrouwbaar?
Tijdens de opnames van Criminal had regisseur Ariel Vromen het druk. Hij was ook nog bezig met een ander project.
Hij kon zelfs niet alle draaidagen aanwezig zijn. Gelukkig weet Kevin Costner ook wel hoe je een film regisseert, dus kon hij een handje helpen.
Costner, die films als Dances with Wolves en Waterworld op zijn palmares heeft, regisseerde een onderwaterscène. Daarbij kwam zijn ervaring in Waterworld vast goed van pas.
Dit is de startdatum van het nieuwe seizoen van Het Blok
07:42De TV van gisteren: Floortje naar het einde van de wereld pakt de winst op primetime
07:00GTST Spoilers - maandag 2 t/m donderdag 5 februari 2026
06:47Vanavond op TV: Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch, Het roer om, Hunter Killer
22:40Noa Vahle eerlijk over 'bewijsdrang' en kritiek op Linda de Mol en Hélène Hendriks