TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Regisseur André van Duren maakt een onderhoudend en snoeihard misdaadepos over de bloedige twisten tussen katholieken en protestanten in het Brabant van de jaren 30 van de vorige eeuw.
De perikelen rond de bende van Oss, die destijds een misdaadgolf ontketende in de industriestad, leidden in 1939 zelfs tot een kabinetscrisis. De film concentreert zich vooral op de driehoeksverhouding tussen een van de bazen van de bende (Marcel Musters), zijn boekhouder (Frank Lammers) en kroegbaas Johanna (Sylvia Hoeks).
Zij heeft geen trek in al dat gespuis in haar kroeg en probeert de bende dan ook naar buiten te werken. Dat luidt uiteindelijk de val van de groep criminelen in.
De Bende van Oss opende in 2011 het Nederlands Film Festival. Een opvallende bijrol als Johanna’s gewelddadige man is er voor de Belgische acteur Matthias Schoenaerts, die datzelfde jaar schitterde in het voor een Oscar genomineerde Rundskop.
De cast van De Bende van Oss bestaat voor een groot deel uit acteurs met Brabantse roots. Er zaten alleen geen echte Ossenaren tussen. Sylvia Hoeks, Frank Lammers, Marcel Musters, Theo Maassen en de rest zijn het Osse dialect dus ook niet machtig. Daarom spreken de acteurs iets wat regisseur André van Duren ABB noemt: Algemeen Beschaafd Brabants.
Vandaag staat de tweede speelronde in de groepen C en D op het programma van het WK voetbal. Brazilië komt opnieuw in actie, terwijl in groep D de Verenigde Staten en Australië uitmaken wie de perfecte start van het toernooi een vervolg geeft.
Zien: De eerste beelden van de reboot van de serie Fort Alpha
10:19Arjen Lubach strikt Jelka van Houten en Donny Ronny voor zijn nieuwe show Taskmaster
08:14De TV van gisteren: Kijkers schrikken van ‘ongepaste’ opmerking Sayf in De Bondgenoten
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, Jumanji