TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Probleem: het ijs is dan misschien wel dik genoeg, de andere omstandigheden zijn verre van ideaal. Onder druk van de commissaris van de koningin gaat de tocht der tochten toch door.
Op 18 januari vindt de twaalfde Elfstedentocht plaats. De weersomstandigheden zijn bar.
Het vriest bijna 20 graden en daarnaast waait en sneeuwt het ook nog eens hard. Hoewel dat gevaarlijk kan zijn voor de deelnemers, gaat iedereen toch van start.
Over de schaatsers die destijds de wedstrijd reden, is al heel wat bekend. De hel van '63 richt zich op een viertal – fictieve – deelnemers die de schaatstocht recreatief rijden.
Een van hen is soldaat Henk (Cas Jansen). Hij deserteert om mee te kunnen schaatsen.
De vrouw van deelnemer Kees (Chris Zegers) is hoogzwanger. Boerenzoon Sjoerd (Lourens van den Akker) doet mee om zijn oom te laten zien dat hij een doorzetter is.
De vierde deelnemer die we zien in De hel van '63 is een vrouw: verpleegster Annemiek (Chava Voor in 't Holt). Zij heeft zo haar eigen redenen om het evenement te schaatsen.
Een jaar geleden overleed een goede vriend van haar. Toen hij aan het trainen was voor de Elfstedentocht zakte hij door het ijs en verdronk hij.
Als eerbetoon aan hem wil Annemiek de wedstrijd nu voor hem uitrijden.
Dit zijn alle voormalige winnaars van The Voice of Holland
11:55Pijnlijk: Chess vertelt in De Bondgenoten over haar nogal korte avontuurtje met Thomas
10:32Dit is de startdatum van het derde seizoen van Schiphol Airport
10:28Winter Vol Liefde-kijker richt pijlen op Klaas: 'Man zonder ruggegraat'
09:34Johan Derksen doet suggestie voor vervanger van Jack van Gelder in SBS-talkshows