TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Probleem: het ijs is dan misschien wel dik genoeg, de andere omstandigheden zijn verre van ideaal. Onder druk van de commissaris van de koningin gaat de tocht der tochten toch door.
Op 18 januari vindt de twaalfde Elfstedentocht plaats. De weersomstandigheden zijn bar.
Het vriest bijna 20 graden en daarnaast waait en sneeuwt het ook nog eens hard. Hoewel dat gevaarlijk kan zijn voor de deelnemers, gaat iedereen toch van start.
Over de schaatsers die destijds de wedstrijd reden, is al heel wat bekend. De hel van '63 richt zich op een viertal – fictieve – deelnemers die de schaatstocht recreatief rijden.
Een van hen is soldaat Henk (Cas Jansen). Hij deserteert om mee te kunnen schaatsen.
De vrouw van deelnemer Kees (Chris Zegers) is hoogzwanger. Boerenzoon Sjoerd (Lourens van den Akker) doet mee om zijn oom te laten zien dat hij een doorzetter is.
De vierde deelnemer die we zien in De hel van '63 is een vrouw: verpleegster Annemiek (Chava Voor in 't Holt). Zij heeft zo haar eigen redenen om het evenement te schaatsen.
Een jaar geleden overleed een goede vriend van haar. Toen hij aan het trainen was voor de Elfstedentocht zakte hij door het ijs en verdronk hij.
Als eerbetoon aan hem wil Annemiek de wedstrijd nu voor hem uitrijden.
Partnerbijdrage
Renze: Donny Roelvink krijgt met felle Olcay Gulsen te maken
10:25Vanaf deze datum is Bert & Breakfast op televisie te zien
09:46Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Heel Holland Bakt begint
08:15Bartho Braat staat open voor comeback in GTST: 'Zou het best leuk vinden'
07:49De TV van gisteren: Renze, De Hanslers en Strijders vallen tegen op Mega Maandag