TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
"Als je weggaat, moet je dood." Met deze woorden laat de schijnbaar onbewogen Undine Johannes achter op een Berlijns terras. Maar waarom? Dat zie je vanavond om 20:30 uur in de fantasyfilm Undine op FilmBox.
Op het eerste oog lijkt de Duitse film Undine misschien enkel een mooi liefdesverhaal over de pas gedumpte Undine, maar niets blijkt minder waar. Onder de oppervlakte gaat namelijk een mythe schuil over een mysterieuze waternimf die haar geliefde moet vermoorden nadat ze door hem verlaten wordt. Oftewel een wreed sprookje van Christian Petzold, een van de beste filmmakers uit Duitsland.
Undine (Paula Beer) is in dit geval de nimf die heilig gelooft in deze mythe. Helemaal als blijkt dat haar eigen partner verliefd is geworden op een andere vrouw en zij hem waarschuwt voor zijn lot. Maar gelukkig voor hem lijkt ze aan haar eigen vloek te ontkomen wanneer ze kort na de breuk alweer valt voor de charmes van beroepsduiker Christoph (Franz Rogowski), als ze samen een merkwaardig ongeluk meemaken. Voor hen beiden gaat een nieuwe wereld open, vol liefde en vertrouwen. De vraag is dus ook of daar nog wel plek is voor haar donkere demonen. Lukt het haar om de vloek vroegtijdig op te heffen of wacht Christoph straks ook een noodlottig eind?
Undine is vanavond om 20:30 uur te zien op filmkanaal FilmBox. Deze is gratis te zien voor Ziggo-abonnees op kanaal 100.
De Bevers gaan naar het grote doek: eerste bioscoopfilm aangekondigd
08:17De TV van gisteren: Kijkers enthousiast over rol van Georgina Verbaan in Dag & Nacht
06:00Het tweede seizoen van Hakken over de Sloot zie je nu bij Prime Video
21:34Dit zijn de finalisten van De Slimste Mens 2026
16:35Rechter doet uitspraak in zaak Yvonne Coldeweijer tegen Talpa: dit is de uitkomst