TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vlak voor Kerst neemt de New Yorkse politieman John McClane een paar dagen vakantie. John gaat zijn vrouw en kinderen opzoeken in Los Angeles.
Het huwelijk van John McClane (Bruce Willis) en zijn vrouw Holly (Bonnie Bedelia) is weleens beter geweest. Wat heet: Holly is met hun twee dochters van New York naar Los Angeles verhuisd. John neemt zijn vakantiedagen op om samen met zijn vrouw en kinderen Kerst te kunnen vieren in Los Angeles. Als hij in LA aankomt, gaat John eerst naar het kantoorgebouw waar zijn vrouw werkt: hij wil Holly ophalen van haar kerstborrel.
Net nadat John in Die Hard het kantoorgebouw is binnengewandeld, nemen de Duitse terrorist Hans Gruber (Alan Rickman) en zijn bende iedereen in het pand in gijzeling. Omdat de politie niks kan uitrichten, besluit John de gijzeling dan maar in zijn eentje – en op geheel eigen wijze – te beëindigen.
Dat betekent volop spanning, keiharde actie en cynische humor. Dankzij die drie dingen groeide Die Hard uit tot dé kerstfilm voor mensen die een hekel aan al die zoete kerstfilms hebben.
Overigens was Bruce Willis de zevende (!) keus voor de rol van John McClane: pas toen Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Burt Reynolds, Harrison Ford, Mel Gibson én Richard Gere bedankten voor de rol, kwam Bruce in beeld.
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
Jeremy Clarkson pakt tv-programma's weer op na kankerdiagnose
13:56Astrid Holleeder 'schoot tekort' in RTL Tonight: 'Dat wil niemand horen'
11:24Expeditie Robinson begint pas in november
10:50Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
10:33'Zomercliffhanger van GTST loopt niet voor iedereen goed af'