TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Filmregisseur Salvador Mallo (Antonio Banderas) merkt aan alles dat hij ouder wordt. Zijn lijf begint hem in de steek te laten en ook zijn geest lijkt het de laatste tijd wat af te laten weten.
Waar hij vroeger ideeën te over had, ligt zijn creativiteit nu al tijden stil. Zijn carrière zou dus wel eens voorbij kunnen zijn.
In dezelfde periode vertelt een producent hem van de plannen om Mallo's eerste film te restaureren en opnieuw uit te brengen.
Dat brengt hem in contact met Alberto Crespo (Asier Etxeandia), die destijds de hoofdrol speelde.
Regisseur Pedro Almodóvar gebruikt in Dolor y gloria het personage Salvador als verlengstuk van zichzelf, als manier om terug te kijken op zijn carrière, zijn oeuvre en de pijn en de glorie die het regisseurschap hem gebracht heeft. Dat zijn goede vriend Banderas de hoofdrol speelt maakt dat verhaal des te indrukwekkender.
Regisseur Pedro Almodóvar en zijn hoofdrolspeler Antonio Banderas zijn dus met elkaar bevriend. Die vriendschap gaat een heel eind terug.
Al in 1982 werkte het duo voor het eerst samen, in Laberinto de pasiones. Dolor y gloria is alweer de achtste film die de twee samen maken.
Ook met Penélope Cruz, die in flashbacks Salvadors moeder speelt, werkt de regisseur graag samen. Dit is haar zesde Almodóvar-film.
Johan Derksen shockeert Gerard Joling met pikante ontboezeming in VI
09:19B&B vol liefde-ster Petra kondigt huwelijk aan met nieuwe grote liefde Chantal
09:03Buffy-acteur Nicholas Brendon op 54-jarige leeftijd overleden
08:46Tina Nijkamp onthult salaris Wilfred Genee bij Vandaag inside
20:21Kerststress en familiechaos: Één Grote Familie krijgt eigen kerstfilm op Videoland