TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Schrijfster Franca Treur (1979) groeide op in een streng gereformeerd Zeeuws boerengezin. In haar debuutroman Dorsvloer vol confetti komt die achtergrond duidelijk naar voren.
Datzelfde geldt voor deze verfilming. Dorsvloer vol confetti draait om de twaalfjarige Katelijne (Hendrikje Nieuwerf).
Ze groeit op in een streng gereformeerd boerengezin. Als het enige meisje tussen zes broers valt ze overal een beetje buiten: ze mag nauwelijks meehelpen op de boerderij en de gesprekken over het werk gaan grotendeels langs haar heen.
Haar vader en haar broers houden zich bezig met de koeien, haar moeder met de tuin, maar Katelijne houdt vooral van leren en lezen.
Door de boeken en sprookjes die ze leest begint ze te beseffen dat er meer is dan het leven op de boerderij en dat dat leven meer de bieden heeft dan wat de gereformeerde kerk haar en haar familie voorschrijft.
Dorsvloer vol confetti is dus een verfilming van de gelijknamige bestseller van Franca Treur. Het boek werd genomineerd voor onder meer de AKO Literatuurprijs en won de Selexyz Debuutprijs.
Ondanks die prijzen en nominaties kreeg het boek, en de film – ook weerstand en kritiek.
“Ze willen dat ik de film tegenhoud”, vertelde Franca Treur in 2013 aan het Algemeen Dagblad. “Er zijn kerkdiensten nagespeeld en er is een scène waarin het heilig avondmaal voorkomt. Daar schrok ik zelfs van, daar rust zo'n taboe op. Maar de filmmakers hebben niet de intentie ermee te spotten, en verder kun je niet op voorhand met ieders gevoeligheden rekening houden.”
Partnerbijdrage
Nieuw seizoen Brandmerk gaat over kinderen met vermoorde ouders: 'Enorme veerkracht'
09:25De TV van gisteren: hysterische fotoshoot en opvallende bekentenis in Only Joling
10:51Bondgenoten-sterren Floris en Senna bevestigen einde relatie: 'Houden nog steeds van elkaar'
10:29De TV van gisteren: Voice of Holland blijft concurrentie nipt voor
09:57Robert van Hemert moest naar psycholoog door deelname Verraders: 'Helemaal van de buitenwereld losgeraakt'