TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de vijftiende eeuw heerst Vlad Tepes (Luke Evans) over Transsylvanië. Zijn land leeft in gespannen vrede met buurland Turkije.
Tenminste, totdat sultan Mehmed II (Dominic Cooper) een bizarre eis stelt. Hij staat erop dat Vlad hem duizend jongens geeft om een leger mee te beginnen. Een van de jongens die Mehmed wil hebben is Ingeras, Vlads enige zoon. Dat pikt hij niet.
Om de Turkse legers van de wraakzuchtige sultan te weerstaan heeft hij een wonder nodig. Dat wonder dient zich aan in de vorm van een oude vampier Charles Dance. Het monster geeft hem in Dracula Untold de kracht, snelheid en meedogenloosheid om zijn vijanden te vernietigen. Daar staat wel wat tegenover.
De prins krijgt hierdoor ook een onstilbare dorst naar menselijk bloed: Dracula is geboren.
Als je bij het zien van de oude meestervampier denkt 'Ken ik die man niet ergens van?' kan dat kloppen. Charles Dance was te zien als Tywin Lannister in Game of thrones.
Voor Dracula Untold bracht de acteur nogal wat tijd door in stoel van de make-upartiesten. Dance vond dat een mooi moment voor een dutje. Toen hij wakker werd en in de spiegel keek, schrok hij zich een hoedje.
De TV van gisteren: Rust en Vreugd bejubeld door kijker
06:47Vanavond op TV: Project dans, The Tudors, Armageddon
10:43Code Rosé van De Meilandjes nog steeds niet verkocht: 'In de uitverkoop'
10:00Annet Malherbe lyrisch over Rust en Vreugd-collega Arjan Ederveen: 'Die man is een fenomeen op zich'
09:37Emotioneel interview met zus René Karst in Shownieuws: 'Het moeilijkste ooit' (video)