TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Door een ongeluk met haar paard raakt de veertienjarige Grace (een jonge Scarlett Johansson) een been kwijt en is daar begrijpelijk heel verbitterd over. Ook haar paard heeft een trauma opgelopen.
Moeder Annie (Kristin Scott Thomas) zet een trailer achter haar auto en reist met dochter en paard naar Montana. Daar woont paardenfluisteraar Tom Booker (Robert Redford).
Hij geneest niet alleen het paard. Met zijn helende krachten en zijn geduldige aanpak helpt hij ook Grace én Annie.
The Horse Whisperer zit vol Amerikaans sentiment, maar is desondanks een fijn romantisch drama. Regisseur Robert Redford (die hier voor het eerst zichzelf regisseert) bouwt het verhaal rustig op en neemt uitgebreid de tijd om de personages uit de gelijknamige roman van Nick Evans uit te diepen.
Met bijna drie uur is de film aan de lange kant, maar dat past juist goed bij dit verhaal en de personages.
In de credits van The Horse Whisperer staat iets dat niet helemaal klopt: 'Introducing Scarlett Johansson'. Zo'n credit wordt over het algemeen gebruikt voor acteurs die hun eerste filmrol spelen.
Maar voor Johansson is dit helemaal niet haar eerste rol. Voor The Horse Whisperer had ze al in zes andere films gespeeld, waaronder Home Alone 3.
Daan Schuurmans als ambitieuze koopman en Malou Gorter als barones in Grand Hotel aan Zee
16:46Zien: Dit zijn de eerste beelden van Football Island
14:55Wanneer is We Zijn er Bijna! in 2026 op televisie te zien?
14:03Liesbeth uit Echte Reizigersvrouwen: 'Bij mij is alles echt, behalve...'
14:02Is dit de verteller van The Passion 2026?