TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dreamgirls draait om Effie (Jennifer Hudson), Deena (Beyoncé Knowles) en Lorrell (Anika Noni Rose). De vriendinnen dromen van een zangcarrière en vormen samen de zanggroep The Dreamettes.
Ze doen in New York mee aan een talentenjacht en gaan al snel aan de slag als achtergrondkoortje van soulzanger James Thunder Early (Eddie Murphy). Ze hebben direct succes.
Als de populariteit van Early stokt, gaan de drie zonder hem verder: The Dreamettes worden The Dreams.
Ze werd ‘slechts’ zesde in het derde seizoen van de talentenshow American idol, maar toch is Jennifer Hudson een van de weinige deelnemers die buiten de Verenigde Staten naamsbekendheid kreeg. Voor haar rol van Effie in Dreamgirls won ze een Golden Globe en een Oscar.
Het is dan ook jammer dat ze maar een bijrol speelt en de tweede helft van de film weinig te zien is.
Gelukkig is de rest van de cast ook de moeite waard, met grote namen als Jamie Foxx, Beyoncé en Eddie Murphy, die allen een mopje meezingen. Regisseur Bill Condon gebruikte de gelijknamige Broadwaymusical uit de jaren 80 als inspiratiebron.
Hij houdt het verhaal simpel en dus is het vooral genieten van de glitter en glamour, de goede decors, de swingende muziek en natuurlijk de verschijning van Jennifer Hudson.
Denise openhartig over ‘enorme rollercoaster’ en nieuwe liefde
10:12Zien: De nieuwe trailer van Moedermaffia seizoen 3 vol humor en verdriet
10:00Chantal Janzen tipte Edson da Graça als medepresentator The Voice of Holland: 'Vind hem echt goed'
08:16De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-Hans probeert in ondergoed de dames te imponeren met zijn tattoos
06:47Vanavond op TV: Nederland op film, The voice of Holland, A Day to Die