TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Al als klein jongetje weet Eddie Edwards het zeker: ooit wil hij meedoen aan de Olympische Spelen. Probleempje: hij heeft niet bepaald aanleg voor sport.
Daar laat Eddie zich niet door tegenhouden. Hij blijft het proberen tot hij dé sport voor hem heeft gevonden.
Na een tijdje heeft Eddie (Taron Egerton) een ding door: op de Zomerspelen gaat het hem niet lukken. Misschien dat hij op de Winterspelen meer geluk heeft? Daar gooit Groot-Brittannië niet bepaald hoge ogen, dus misschien is er voor hem wel een plekje. Als het ook met skiën niks wordt, maakt hij in Eddie the Eagle de switch naar het schansspringen.
Dat werkt: in 1988 doet de zonderlinge Eddie namens het Verenigd Koninkrijk mee aan de Winterspelen in Calgary. Hij bakt er niks van, maar daar gaat het niet om. Eddie heeft het gehaald, dat is alles wat telt.
Volgens de echte Eddie the Eagle is deze film over hem bijzonder goed gelukt. Hij vertelde aan de BBC dat de filmmakers het heel erg goed gedaan hadden. Ook prees hij hoofdrolspeler Taron Egerton. Volgens Edwards had de acteur in Eddie the Eagle al zijn maniertjes en eigenaardigheden precies goed over weten te brengen.
Partnerbijdrage
De kerstfilm van Eén Grote Familie verschijnt ook op televisie (en wel op deze datum)
10:43Harry Potter kijken tijdens de kerstvakantie 2026? Dat kan!
10:00Marlijn Weerdenburg droomt van deelname aan dit tv-programma: 'Ik zou ja roepen'
09:20Garbi krijgt steun van Love Island VIPS-kijkers na pijnlijke reactie van Renan op onthulling
08:34De TV van gisteren: Gordon krijgt opeens lof van Vandaag Inside-kijkers