TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Endless Borders speelt zich af in een gemeenschap in het grensgebied tussen Iran en Afghanistan. Het ligt in een onherbergzame vlakte – droog, stoffig en grijs – en is een doorvoerplek voor Afghanen die op de vlucht zijn voor de taliban en op weg zijn naar Turkije. De continu waaiende wind zorgt ervoor dat over een asgrauw waas hangt.
Op die plek moet de uit Teheran verbannen onderwijzer Ahmad zich staande zien te houden terwijl hij de lokale jeugd lesgeeft.
Als hij besluit een gevluchte familie te helpen, stelt dat hem voor haast onmogelijke keuzes. Tegelijkertijd ziet hij hoe die keuzes, die hij met de beste bedoelingen maakt, verstrekkende gevolgen hebben.
De regisseur van Endless Borders, Abis Amini, is net als de hoofdpersoon in de film een idealist. Zijn eerste korte films en documentaires concentreerden zich op maatschappelijke onderwerpen zoals de gevolgen van de oorlog tussen Irak en Iran en vooral het welzijn van kinderen.
Hij werkt al meer dan tien jaar als vrijwilliger voor de Association for the Protection of Child Labourers (APCL). APCL is een onafhankelijke organisatie die ondersteuning biedt aan straat- en werkende kinderen op het gebied van onderwijs, voeding, psychologische en fysieke gezondheidszorg.
Endless Borders is op zaterdag 1 februari 2025 om 00:30 uur te zien op NPO 2.
Wilfred Genee promoot nieuwe single met optreden in Oranjewinter
01:47Rutger Castricum over gezondheid Royston Drenthe en hun programma Nog één keer fit: 'Hij wil niets liever dan de oude worden'
21:40Dit vinden kijkers van de terugkeer van The Voice of Holland
18:40Johnny de Mol presenteert nieuwe SBS6-quiz Pokerface
15:20Jorik en Marilou uit Winter Vol Liefde uit elkaar