TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Endless Borders speelt zich af in een gemeenschap in het grensgebied tussen Iran en Afghanistan. Het ligt in een onherbergzame vlakte – droog, stoffig en grijs – en is een doorvoerplek voor Afghanen die op de vlucht zijn voor de taliban en op weg zijn naar Turkije. De continu waaiende wind zorgt ervoor dat over een asgrauw waas hangt.
Op die plek moet de uit Teheran verbannen onderwijzer Ahmad zich staande zien te houden terwijl hij de lokale jeugd lesgeeft.
Als hij besluit een gevluchte familie te helpen, stelt dat hem voor haast onmogelijke keuzes. Tegelijkertijd ziet hij hoe die keuzes, die hij met de beste bedoelingen maakt, verstrekkende gevolgen hebben.
De regisseur van Endless Borders, Abis Amini, is net als de hoofdpersoon in de film een idealist. Zijn eerste korte films en documentaires concentreerden zich op maatschappelijke onderwerpen zoals de gevolgen van de oorlog tussen Irak en Iran en vooral het welzijn van kinderen.
Hij werkt al meer dan tien jaar als vrijwilliger voor de Association for the Protection of Child Labourers (APCL). APCL is een onafhankelijke organisatie die ondersteuning biedt aan straat- en werkende kinderen op het gebied van onderwijs, voeding, psychologische en fysieke gezondheidszorg.
Endless Borders is op zaterdag 1 februari 2025 om 00:30 uur te zien op NPO 2.
De TV van gisteren: Even Tot Hier maakt grandioze comeback en is Wie is de Mol? de baas
11:35Jan Smit voerde Gert Verhulst dronken tijdens Antwerpse stapavond: 'Hij bestelde stiekem shotjes'
11:04Bondgenoten-ster Mercedes fel over kritiek op haar gedrag: 'Was brak'
10:40Winnaar Slimste mens seizoen 27: 'Retespannend om mee te doen'
10:00Zo gaat het echt achter de schermen van Even tot Hier