TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de winter van 1942 is de Tweede Wereldoorlog in volle gang. In de straten van de Russische stad Stalingrad leveren de Russen en de Duitsers strijd om elke meter.
Voor de geallieerden zou het een ramp zijn als de nazi’s Stalingrad in handen krijgen. Als Stalingrad valt, valt heel Rusland. De Russen verdedigen zich met hand en tand.
Sluipschutter Vasili Zajtzev (Jude Law) is een belangrijk onderdeel van die strijd. Hij verschanst zich in de straten van Stalingrad en schakelt nazi na nazi uit. Met meer dan honderd kills op zijn naam is Vasili een nationale held.
Officier Danilov (Joseph Fiennes) gebruikt Vasili in Enemy at the Gates niet alleen als wapen tegen de Duitsers, hij zet de sluipschutter ook in voor propaganda.
De nazi’s zijn niet van plan om Vasili ongestoord zijn gang te laten gaan. Ze sturen hun beste sluipschutter naar Stalingrad om hem te stoppen: Majoor König (Ed Harris). Hoewel de slag om Stalingrad in Enemy at the Gates in volle gang is, hebben de soldaten toch tijd om verliefd te worden. Danilov en Vasili vallen allebei voor de mooie Tania (Rachel Weisz).
Nieuwkomer Charl Zingt Shaffy maakt indruk in The Tribute: Battle of the Bands met 'Laat Me' (video)
09:29De TV van gisteren: kijkers genieten van Even Tot Hier met hulpsinterklaas Edwin Rutten
06:47Vanavond op TV: Top 2000 quiz, vtwonen weer verliefd op je huis, Dinner for Schmucks
06:00Advent dag 7 | Win 2x Het Vandaag Inside Puzzelboek van Denksport
18:49SBS6 kerstreclame 2025: Johan Derksen en Linda de Mol lachen je toe