TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de winter van 1942 is de Tweede Wereldoorlog in volle gang. In de straten van de Russische stad Stalingrad leveren de Russen en de Duitsers strijd om elke meter.
Voor de geallieerden zou het een ramp zijn als de nazi’s Stalingrad in handen krijgen. Als Stalingrad valt, valt heel Rusland. De Russen verdedigen zich met hand en tand.
Sluipschutter Vasili Zajtzev (Jude Law) is een belangrijk onderdeel van die strijd. Hij verschanst zich in de straten van Stalingrad en schakelt nazi na nazi uit. Met meer dan honderd kills op zijn naam is Vasili een nationale held.
Officier Danilov (Joseph Fiennes) gebruikt Vasili in Enemy at the Gates niet alleen als wapen tegen de Duitsers, hij zet de sluipschutter ook in voor propaganda.
De nazi’s zijn niet van plan om Vasili ongestoord zijn gang te laten gaan. Ze sturen hun beste sluipschutter naar Stalingrad om hem te stoppen: Majoor König (Ed Harris). Hoewel de slag om Stalingrad in Enemy at the Gates in volle gang is, hebben de soldaten toch tijd om verliefd te worden. Danilov en Vasili vallen allebei voor de mooie Tania (Rachel Weisz).
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Heel Holland bakt, vtwonen weer verliefd op je huis, The First Wives Club
12:35Sinterklaas aangekomen op Texel ondanks weersomstandigheden en 'zeemonster'
10:03Spoiler: verbijstering bij eerste onthullingen The Masked Singer
09:28De TV van gisteren: Sinterklaasjournaal scoort torenhoog, kijkers genieten van The Masked Singer
06:47Vanavond op TV: Sport - Schaatsen: Wereldbeker in Salt Lake City, The tribute: Battle of the bands, Dodgeball: A True Underdog Story