TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de winter van 1942 is de Tweede Wereldoorlog in volle gang. In de straten van de Russische stad Stalingrad leveren de Russen en de Duitsers strijd om elke meter.
Voor de geallieerden zou het een ramp zijn als de nazi’s Stalingrad in handen krijgen. Als Stalingrad valt, valt heel Rusland. De Russen verdedigen zich met hand en tand.
Sluipschutter Vasili Zajtzev (Jude Law) is een belangrijk onderdeel van die strijd. Hij verschanst zich in de straten van Stalingrad en schakelt nazi na nazi uit. Met meer dan honderd kills op zijn naam is Vasili een nationale held.
Officier Danilov (Joseph Fiennes) gebruikt Vasili in Enemy at the Gates niet alleen als wapen tegen de Duitsers, hij zet de sluipschutter ook in voor propaganda.
De nazi’s zijn niet van plan om Vasili ongestoord zijn gang te laten gaan. Ze sturen hun beste sluipschutter naar Stalingrad om hem te stoppen: Majoor König (Ed Harris). Hoewel de slag om Stalingrad in Enemy at the Gates in volle gang is, hebben de soldaten toch tijd om verliefd te worden. Danilov en Vasili vallen allebei voor de mooie Tania (Rachel Weisz).
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modri? verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
Deze oud-deelnemer van Utopia doet nu mee aan De Bondgenoten
15:09Albert Verlinde geeft Johan Derksen gelijk: 'ik zou ook pissed zijn'
13:49De streamingtip van de week: de nieuwe Harlan Coben-serie I Will Find You op Netflix
11:22Wie is James Cooke, jurylid in De Slimste Mens België?
10:33Prime Video komt met nieuwe realityshow Undercover Lover