TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Hoe pikant zouden de seksscènes tussen het (toen nog) echtpaar Nicole Kidman en Tom Cruise worden? Waarom hoefde Harvey Keitel plotseling niet meer op de set te verschijnen? Nog voordat Eyes Wide Shut in de bioscoop draaide, was de geruchtenmachine al stevig op gang gekomen.
Regisseur Stanley Kubrick was de laatste die probeerde de geruchten te ontzenuwen. Dat de controversiële filmmaker vlak na de opnamen stierf, maakte de film zo mogelijk nog legendarischer.
Alice (Nicole Kidman) en Bill (Tom Cruise) leiden een luxeleventje waaraan niets ontbreekt. Na negen jaar huwelijk zijn ze aan elkaar gewend geraakt. Op een feest worden ze beiden bijna verleid.
Allebei geven ze niet toe aan hun heimelijke wensen, maar later vertelt Alice dat ze op het punt heeft gestaan in te gaan op de avances van een militair.
Bill is gekwetst en maakt een nachtelijke tocht langs allerlei verleidingen.
Eyes Wide Shut heeft nog steeds het record voor langst doorlopende filmopnames in handen: de opnames duurden maar liefst vierhonderd dagen. Stanley Kubrick stond ook niet voor niks bekend als een enorme perfectionist.
Hoewel de film zich in New York afspeelt, waren de opnames in en rondom London. Kubrick had namelijk erge vliegangst.
Doordat Tom Cruise en Nicole Kidman zolang in Groot-Brittannië woonden voor de film, ontwikkelden hun twee kinderen zelfs een licht Brits accent.
Kubrick overleed onverwachts een paar dagen nadat de film klaar was.
Mocht je na de vele realityshows die ons land inmiddels rijk is nog steeds geen genoeg kunnen krijgen van dit genre dan hebben wij de perfecte kijktip voor je.
Winter Vol Liefde-Robin geniet nog altijd van bijzondere band met zijn dates
10:11Duitse hitserie met Gaite Jansen krijgt Nederlandse tv-première
09:43Liefdesleven van B&B Vol Liefde-Iris toch iets minder rooskleurig: 'Ik weet het niet met hem'
08:23De TV van gisteren: B&B Vol Liefde-fans smullen van terugblik in Hoe Is Het Nu Met?-aflevering
06:47Vanavond op TV: De slimste mens België, Tineke Schouten: De Schouten schoenen aan, The Eagle