TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Diplomaat Joseph S. Wilson (Sean Penn) heeft een lange staat van dienst. Hij was onder andere ambassadeur van Amerika in Gabon en Sao Tome en Principe.
Zijn vrouw, Valerie Plame Wilson (Naomi Watts) werkt bij de CIA. Haar collega's vragen hem een bezoek aan Niger te brengen. Joseph moet daar uit gaan zoeken of het Afrikaanse uranium exporteert naar het Irak van Saddam Hoessein. Hij concludeert dat dat niet het geval is.
Als president George W. Bush het uranium uit Niger later als reden gebruikt om Irak binnen te vallen, weet Joseph dat hij liegt. Er ís helemaal geen uranium, dus kunnen de massavernietigingswapens waar Bush en zijn regering het over hebben er ook niet zijn. Hij schrijft in Fair Game een stuk voor de New York Times waarin hij haarfijn uitlegt dat Bush de Tweede Golfoorlog onder valse voorwendselen is begonnen. Daar is de president niet blij mee.
Wat heet. Bij wijze van wraak lekt de regering gevoelige informatie over Valerie naar de pers.
Sean Penn was achteraf niet blij met zijn optreden in Fair Game. Hij vindt dat hij veel te overdreven acteert in de film. Tijdens de opnames lagen zijn toenmalige vrouw Robin Wright en hij in scheiding. Die persoonlijke problemen werkten door in zijn acteerprestaties.
Een paar jaar na de release ging regisseur Doug Liman opnieuw de montagekamer in. In de nieuwe edit van de film probeerde hij Penns rol hier en daar wat bij te schaven. Dat was niet de enige reden: in 2018 verleende president Trump Lewis 'Scooter' Libby, een van de hoofdrolspelers in dit schandaal, gratie. Liman wilde dat in de film opnemen.
Video: De eerste beelden van The Winner Takes It All zijn verschenen
09:51In deze nieuwe spelshow maakt Soy Kroon binnenkort ook zijn opwachting
09:25Oeps: SBS6 blundert en zet uitslag De Bondgenoten te vroeg online
08:53De TV van gisteren: Kijkers reageren behoorlijk wisselend op De Kerststal van Nederland
08:00Exclusief: Deze zeven BN'ers doen mee aan No Way Back VIPS 2026!