TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De opzet van deze ‘rampenfilm’ is simpel: twee klimvriendinnen besluiten om een 600 meter hoge tv-toren te beklimmen. Dat is twee keer de hoogte van de Eiffeltoren!
Omdat de toren erg afgelegen is, telefoons amper signaal ontvangen en er van alles misgaat tegen de tijd dat de dames op de top zijn, verandert hun klimuitdaging in een ware hel.
Scott Mann (Heist) en co-scenarist Jonathan Frank bedachten het concept voor Fall ooit als experimentele korte thriller.
Ze vonden hun spannende verhaal op grote hoogte echter zo geslaagd, dat ze wachtten tot ze de mogelijkheid kregen om er een bioscoopfilm van te maken.
Er komen veel ongeloofwaardige elementen voorbij, zowel wat betreft zaken die (net niet) misgaan, tot aan malle gesprekken van de dames.
Maar die bizarre hoogte, zelfs al komt er computermagie aan te pas, werkt wel erg goed. Net als het simpele uitgangspunt van zo’n idiote klimexpeditie op losse schroeven.
Hoofdrolspelers Grace Caroline Currey en Virginia Gardner deed de meeste van de stunts zelfs. Indrukwekkend, maar het hoefde gelukkig niet echt op 600 meter hoogte.
De filmmakers besloten het bovenste gedeelte van de toren bovenop een berg te bouwen.
Daardoor leek het alsof de acteurs zich heel hoog in de lucht bevonden, ook al waren ze eigenlijk nooit hoger dan 30 meter boven de grond.
Partnerbijdrage
Vandaag Inside is terug: 'Die gaan we denk ik wel aan de bar zien'
08:38'Dit seizoen van B&B Vol Liefde komt neppig over en overtuigt allerminst'
07:50De TV van gisteren: MAX Orkest-kijkers boos over Berdien Stenberg, 'Oneerlijke concurrentie'
11:59Gordon sneert naar Gerard Joling bij terugblik twintig jaar Over de Vloer
11:46Fred van Leer helpt de Frogers in Say yes to the dress