TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De opzet van deze ‘rampenfilm’ is simpel: twee klimvriendinnen besluiten om een 600 meter hoge tv-toren te beklimmen. Dat is twee keer de hoogte van de Eiffeltoren!
Omdat de toren erg afgelegen is, telefoons amper signaal ontvangen en er van alles misgaat tegen de tijd dat de dames op de top zijn, verandert hun klimuitdaging in een ware hel.
Scott Mann (Heist) en co-scenarist Jonathan Frank bedachten het concept voor Fall ooit als experimentele korte thriller.
Ze vonden hun spannende verhaal op grote hoogte echter zo geslaagd, dat ze wachtten tot ze de mogelijkheid kregen om er een bioscoopfilm van te maken.
Er komen veel ongeloofwaardige elementen voorbij, zowel wat betreft zaken die (net niet) misgaan, tot aan malle gesprekken van de dames.
Maar die bizarre hoogte, zelfs al komt er computermagie aan te pas, werkt wel erg goed. Net als het simpele uitgangspunt van zo’n idiote klimexpeditie op losse schroeven.
Hoofdrolspelers Grace Caroline Currey en Virginia Gardner deed de meeste van de stunts zelfs. Indrukwekkend, maar het hoefde gelukkig niet echt op 600 meter hoogte.
De filmmakers besloten het bovenste gedeelte van de toren bovenop een berg te bouwen.
Daardoor leek het alsof de acteurs zich heel hoog in de lucht bevonden, ook al waren ze eigenlijk nooit hoger dan 30 meter boven de grond.
Monique Hansler onthult waarom trip naar Vandaag Inside op Curaçao niet doorgaat
13:44Lykele Muus: 'We zijn bezig met dramaserie Veertigers' (video)
10:06Catherine Keyl blikt terug op veelbesproken interview Harry Mens: 'Gaat soms te ver' (video)
10:00Stephanie van Eer blikt vooruit op Geheime Liefde: 'Ik kon veel van mezelf kwijt in Nora'
10:00Emma Wortelboer presenteert Daten in het Dorp: op Texel: 'Ik zeg wat ik denk en vind'