TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Falling Down vertelt het verhaal van D-Fens (Michael Douglas), een medewerker van het Ministerie van Defensie. Althans, dat was hij.
Op de warmste dag in de zomer van 1991 zit alles tegen. Hij is zijn baan kwijt, staat in de file en tot overmaat van ramp heeft ook zijn vrouw hem verlaten. Hij besluit daarom uit de auto te stappen en naar zijn ex-vrouw te wandelen, waar zijn dochter haar verjaardag viert. Dat gaat echter niet zoals gepland.
D-Fens beschikt over een nogal explosief karakter. Als hij tijdens zijn wandeling wordt opgehitst door alles wat in zijn ogen onrechtvaardig is, wordt hij plotseling zeer agressief. Onder anderen een Koreaanse winkeleigenaar, twee Latino-skinheads en enkele welgestelde mensen moeten het ontgelden. Gaat het hem ooit nog lukken om heelhuids bij de verjaardag van dochter te arriveren? Je ziet het in Falling Down.
Falling Down werd goed ontvangen door critici. Tijdens het prestigieuze filmfestival in Cannes in 1993 werd de film zelfs genomineerd voor een Palme d'Or, de belangrijkste prijs die tijdens het festival wordt uitgereikt. De award ging echter naar de Chinese film Farewell My Concubine en The Piano, een productie uit Nieuw-Zeeland.
Dat maakte Michael Douglas niet minder blij met de film: hij noemde dit zijn favoriete acteerprestatie uit zijn carrière.
Bekende collega's reageren op overlijden Loretta Schrijver: 'Wat gaan we jou en je bulderlach missen'
13:05Loretta Schrijver op 68-jarige leeftijd overleden
10:57Albert Verlinde klaar met kritiek op Linda de Mol: 'Gun die vrouw een kans'
10:07Dit is wanneer de finale van Boer Zoekt Vrouw te zien is
10:00René Froger over Bloed, Zweet en Tranen: 'André Hazes was een natuurtalent'