TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is 1989, net voor de val van de Berlijnse Muur. Lorraine Broughton (Charlize Theron), Brits geheim agent van MI6, krijgt de missie om een belangrijke microfilm, waar namen en belangrijke details van talloze spionnen op staan, op te sporen.
Dat is haar in Atomic Blonde wel toevertrouwd. Als een ware actieheld raast ze in deze spectaculaire stripverfilming van de graphic novel The Coldest City door de Oost-Duitse stad.
Ze neemt het onder meer op tegen de KGB en vecht als het ware eigenhandig de Koude Oorlog uit.
Niets mis met een robbertje knokken, zeker niet als het Charlize Theron is, inclusief een blond helmachtig kapsel. De stoere spion steekt bijzonder fraai af tegen het grauwe decor van het IJzeren Gordijn.
Ze blaast iedereen omver, martelt, moordt en sekst zich een weg langs haar tegenstanders, ondersteund door een bouncende soundtrack vol popklassiekers uit de jaren 80.
We zien steeds meer films rond onverschrokken actieheldinnen (The Hunger Games, Wonder Woman) en Charlize Theron past perfect in die trend.
Als tegenspeelster van Tom Hardy in Mad Max: Fury Road, stal ze de show als eenarmige rebellenleider, in The Fate of the Furious, was ze de snode Cipher die alle testosteronmacho's tegen elkaar uitspeelde, en nu is ze gewoon cool. Met een hoofdletter C.
Roxeanne Hazes sloeg rol in The Passion meermaals af: 'Vond mezelf te jong'
09:04Terror Jaap is Barabbas in The Passion 2026: 'Een mooi einde van mijn mediacarrière'
08:35De TV van gisteren: kijkers gieren om overdreven acteerwerk van Geza Weisz in halve finale De Verraders
22:28Kijkers genieten van busjesgate in Mr Frank Visser Doet Uitspraak
19:48Van talkshowtafel naar gereedschapskist: Wilfred Genee gaat zelf klussen op tv