TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Neil Armstrong zette als eerste mens voet op de maan en deed de beroemde uitspraak 'That’s one small step for a man, one giant leap for mankind.' Maar wat was hij voor man?
First Man is gebaseerd op het boek First man: The life of Neil A. Armstrong van James R. Hansen. De film volgt net als het boek het leven van Neil Armstrong (Ryan Gosling).
De legendarische Amerikaanse astronaut moest vele offers brengen. Niet alleen voor zijn land, maar ook voor zijn gezin.
De film toont ook de Apollo 11-missie, een van de gevaarlijkste uit de ruimtevaartgeschiedenis, met als hoogtepunt de landing op de maan.
Regisseur Damien Chazelle maakte vóór First Man in korte tijd naam met de films Whiplash, over een talentvolle drummer, en de musical La La Land. Deze drie uiteenlopende films hebben één ding gemeen: de hoofdrolspeler heeft een droom en daarvoor moet alles wijken.
Ryan Gosling deed uitgebreid onderzoek naar Neil Armstrong. Zo sprak hij met familie en vrienden van de astronaut.
In een van die gesprekken vertelde iemand hem dat Armstrong een voorliefde had voor de theremin, een elektronisch muziekinstrument.
Ryan Gosling vertelde dat aan regisseur Damien Chazelle en componist Justin Hurwitz. Hurwitz besloot daarop een theremin te gebruiken voor de filmmuziek van First Man.
Vanavond op TV: Karen Pirie, Oh, wat een jaar!, Groundhog Day
19:17Edsilia Rombley gaat weer acteren: te zien in serie Summer Break
14:15Kijkers van Meer dan Verwacht en Vier Handen op één Buik opgelet: dit is wanneer je klaar moet zitten
13:48Monique Hansler haalt uit na opnamerumoer: 'Ze maken van een mug een olifant'
13:18De Lama's 2.0?: 'BNNVARA komt met een nieuwe improvisatieshow'