TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De familie Flodder, met aan het hoofd de sigaren rokende en jenever stokende Ma Flodder (Nelly Frijda), krijgt als sociaal experiment een woning toegewezen in de chique villawijk Zonnedael.
Al snel maken Ma Flodder en haar gezin de buurt onveilig. Vooral Johnnie (Huub Stapel) en de tweeling Kees en Kees (René van ’t Hof en Tatjana Simic) doen van zich spreken.
Flodder is banaal, plat en grof, maar de avonturen van het gezin zijn vooral erg grappig.
Flodder werd de best bezochte Nederlandse film van de jaren 80. Bijna tweeënhalf miljoen Nederlandse bioscoopgangers hoorden Tatjana de gevleugelde zin ‘Buurman, wat doet u nu?’ uitspreken. Regisseur Dick Maas, die ook het scenario schreef, won het Gouden Kalf voor beste regie. Door het megasucces van de film Flodder kreeg de film nog twee (mindere) vervolgen en een tv-serie die vijf seizoenen zou lopen.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Kees Momma 'totaal ingestort' door extreme hitte
13:34Valentijne tegen Milan in De Bondgenoten: 'Je doet alsof ik een achterlijke ben'
13:08Dreigement in De Bondgenoten: 'Doe rustig of ik ga me ermee bemoeien'
10:40Oos Kesbeke gaat verre reis maken in nieuw seizoen De Augurkenkoning
10:21Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen