TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De familie Flodder, met aan het hoofd de sigaren rokende en jenever stokende Ma Flodder (Nelly Frijda), krijgt als sociaal experiment een woning toegewezen in de chique villawijk Zonnedael.
Al snel maken Ma Flodder en haar gezin de buurt onveilig. Vooral Johnnie (Huub Stapel) en de tweeling Kees en Kees (René van ’t Hof en Tatjana Simic) doen van zich spreken.
Flodder is banaal, plat en grof, maar de avonturen van het gezin zijn vooral erg grappig.
Flodder werd de best bezochte Nederlandse film van de jaren 80. Bijna tweeënhalf miljoen Nederlandse bioscoopgangers hoorden Tatjana de gevleugelde zin ‘Buurman, wat doet u nu?’ uitspreken.
Regisseur Dick Maas, die ook het scenario schreef, won het Gouden Kalf voor beste regie. Door het megasucces van de film Flodder kreeg de film nog twee (mindere) vervolgen en een tv-serie die vijf seizoenen zou lopen.
Jan-Willem Roodbeen heeft zin in Jan-Willem Ruimt op!: 'Hier komen alle dingen uit mijn radiocarrière samen'
09:26Flikken Maastricht-finale beantwoordt dé vraag waar fans op wachten
08:06De TV van gisteren: Kyle én Danique stormen woedend weg tijdens gesprek met expert in MAFS
22:09Danique krijgt lovende woorden en bijval van MAFS-kijkers
15:26De eerste beelden van Het Jachtseizoen: Most Wanted 2026 zijn verschenen