TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De familie Flodder, met aan het hoofd de sigaren rokende en jenever stokende Ma Flodder (Nelly Frijda), krijgt als sociaal experiment een woning toegewezen in de chique villawijk Zonnedael.
Al snel maken Ma Flodder en haar gezin de buurt onveilig. Vooral Johnnie (Huub Stapel) en de tweeling Kees en Kees (René van ’t Hof en Tatjana Simic) doen van zich spreken.
Flodder is banaal, plat en grof, maar de avonturen van het gezin zijn vooral erg grappig.
Flodder werd de best bezochte Nederlandse film van de jaren 80. Bijna tweeënhalf miljoen Nederlandse bioscoopgangers hoorden Tatjana de gevleugelde zin ‘Buurman, wat doet u nu?’ uitspreken.
Regisseur Dick Maas, die ook het scenario schreef, won het Gouden Kalf voor beste regie. Door het megasucces van de film Flodder kreeg de film nog twee (mindere) vervolgen en een tv-serie die vijf seizoenen zou lopen.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Zo reageert de vader van Mercedes op Salar in De Bondgenoten
10:03Video: Vandaag Inside-heren gaan stuk om hilarische beelden koning Willem-Alexander
10:00De tv-aanraders van drievoudig Olympisch kampioen Marianne Timmer: 'Dít mis ik op tv'
09:45Dit zijn de deelnemers van De Slimste Mens 2026
09:22Het Sinterklaasjournaal deelt cryptische boodschap