TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2000 kwam Unbreakable uit, een film waarin David Dunn (Bruce Willis) als enige een treinramp overleeft. Sterker nog: hij is compleet ongedeerd. Volgens Elijah Price komt dat omdat David onaantastbaar is, een soort superheld. Zestien jaar later verscheen Split, waarin Kevin Crumb (James McAvoy) 23 persoonlijkheden heeft. De 24e, Het Beest, is op komst.
Drie jaar na Split brengt regisseur M. Night Shyamalan de verhalen uit die twee films samen in Glass. Een psycholoog behandelt de mannen voor een stoornis: ze denken dat ze superhelden zijn. Tegelijkertijd probeert Price de ultieme strijd tussen goed (David) en kwaad (Het Beest) te bewerkstelligen.
Dat levert een intrigerende, maar overvolle thriller op vol verwijzingen naar superheldenfilms, ouder werk van Shyamalan en (genre)klassiekers.
De drie hoofdpersonage hebben alle drie een eigen kleurenthema in de film. Regisseur M. Night Shyamalan had daar duidelijke beredenering voor. Hij koos groen voor David Dunn omdat het psychologisch wordt geassocieerd met levengevende eigenschappen. David is de beschermer van het leven.
De kleur oker past bij The Beast door de associatie met hindoeistisch en boeddhistisch ceremonies, zoals in een monnikengewaad. Shyamalan ziet The Beast als een predikant die ‘gebroken mensen' wil redden.
Ten slotte koos hij paars voor Mr. Glass omdat die kleur wordt geassocieerd met koninklijke, majestueuze kwaliteiten. Elijah ziet zichzelf als belangrijk. Als een hoofdpersoon van stripboeken.
Glass is op maandag 24 februari 2025 om 20:30 uur te zien op Veronica.
Diva Brons belooft geweldig seizoen van De Bachelorette: 'Mensen gaan smullen'
13:01Yvon Jaspers deelt heel leuk nieuws over Boer Zoekt Vrouw-stel Roel en Simone
10:29The Voice-deelnemer Thijs heeft te maken met roddels: 'Dit is fake nieuws'
10:24Echte Gooische Moeders krijgt een zesde seizoen
09:46Video: Antine onthult bizarre details over Monique en nieuwe schoondochter Veerle