TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na tien jaar en acht films – regisseur David Yates knipte het zevende boek op in twee delen – kwam er in 2011 een einde aan de megasuccesvolle filmreeks rond tovenaarsleerling Harry Potter.
Harry Potter and The Deathly Hallows: Part 2 gaat verder waar deel 1 stopte: op het moment dat Voldemort (Ralph Fiennes) triomfantelijk de toverstok in de lucht steekt, die hij van de vermoorde Perkamentus heeft geroofd.
Om te voorkomen dat Voldemort – nu machtiger dan ooit – de wereld kan overnemen, zoeken Harry (Daniel Radcliffe), Hermelien (Emma Watson) en Ron (Rupert Grint) de laatste Gruzielementen.
Als ze die hebben gevonden, kan het gevecht pas echt beginnen.
En wat voor een gevecht: de ultieme strijd tussen goed en kwaad maakt van toverschool Zweinstein een slagveld van epische proporties.
In de acht Harry Potter-films heeft Daniel Radcliffe nogal wat toverstokjes versleten. Naar verluidt een stuk of tachtig.
Niet omdat de acteur zo druk aan het toveren was, maar omdat hij ze tussen de opnames door gebruikte als drumstokken.
Ondanks al het spektakel aan het einde is Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 de kortste van alle acht films. Na 2 uur en 10 minuten zit het er echt op voor Harry, Ron en Hermelien.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Shelly Sterk valt in de smaak bij VI-kijkers: 'Zo doe je dat bij de mannen'
10:11Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje