TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ging Elizabeth uit 1998 grotendeels over de jonge jaren van Koningin Elizabeth (Cate Blanchett), in dit vervolg draait het om de roerige periode tussen 1585 en 1589.
Elizabeth is nog steeds ongetrouwd. Al heeft ze meer dan gewone belangstelling voor zeevaarder Walter Raleigh (Clive Owen).
Als ze hoort dat haar nicht, de Schotse koningin Mary Stuart (Samantha Morton), een complot tegen haar beraamt, laat Elizabeth haar onthoofden. Dat is voor de Spaanse koning Filips II (Jordi Mollà) aanleiding Engeland aan te vallen.
Groots opgezet en sterk geacteerd kostuumdrama met een wel heel weelderige vormgeving.
Cate Blanchett werd voor haar rol in Elizabeth: The Golden Age genomineerd voor de Oscar voor beste actrice. Dat was haar negen jaar eerder voor Elizabeth ook al gebeurd.
Daarmee werd Blanchett de eerste actrice die meerdere Oscarnominaties kreeg voor dezelfde rol.
Partnerbijdrage
The Voice Kids zoekt nu al kandidaten voor nieuw seizoen
11:42Katy Perry bij de openingsceremonie van het WK voetbal gemist? Bekijk hier alle optredens terug
11:01Winter vol liefde ster-Elsje doet boekje open over omstreden ex Gilbert: 'Hij heeft over alles gelogen'
09:54De TV van gisteren: Stars on stage best bekeken alternatief voor WK voetbal
09:31Noa Vahle heeft lak aan critici en raadt dat iedereen aan: 'Lekker negeren, joh!'