TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na The Shawshank Redemption en The Green Mile verfilmde regisseur Frank Darabont met The Mist weer een verhaal van horrorkoning Stephen King.
Het kleine stadje Bridgton wordt getroffen door een zware storm. Als de storm is gaan liggen, trekken de bewoners massaal naar de plaatselijke supermarkt om spullen te kopen voor de broodnodige reparaties. Zo ook David Drayton (Thomas Jane) samen met zijn zoontje.
Dan komt er plotseling een dichte mist opzetten. Al snel blijkt er meer aan de hand: die mist is een dekmantel waardoor allerlei gevaarlijke wezens het stadje kunnen binnendringen.
De enige manier waardoor de mensen in de supermarkt kunnen overleven is door goede samenwerking. Toch ontstaan er al snel twee kampen.
Mrs. Carmody (Marcia Gay Harden) is ervan overtuigd is dat het einde der tijden nabij is. Ze stelt een krankzinnige oplossing voor. Ze krijgt steeds meer mensen met zich achter zich. Drayton wil rationeel blijven nadenken maar komt er steeds meer achter dat hij zich niet alleen zorgen moet maken om de monsters buiten, maar ook om de mensen binnen.
Horrorschrijver Stephen King is een van de auteurs met de vaakst verfilmde verhalen. Over lang niet al die verfilmingen is hij tevreden.
Zo was hij niet te blij met Stanley Kubricks The Shining, ondanks dat het een echt klassieker is geworden.
The Mist vond hij wel een goede verfilming van zijn gelijknamige novelle. Hij zei zelf dat hij oprecht bang werd door de film. Regisseur Frank Darabont beschreef dat compliment als het gelukkigste moment van zijn carrière.
Video: Chess krijgt keiharde klap in De Bondgenoten: 'Ze willen allemaal niet komen'
10:03De familie Jelies keert terug op televisie: dit is wanneer
10:00De tv-aanraders van Hélène Hendriks: 'Dit muziekprogramma vind ik ontzettend leuk'
09:37Gele kaart voor nieuwkomer Frank maakt veel los onder De Bondgenoten-kijkers
08:59Eerste beelden Flikken Maastricht seizoen 20 verschenen: dit gaat er gebeuren met Wolfs