Clownhaters gewaarschuwd: horrorklassieker It te zien
Het knappe van de schrijfstijl van Stephen King (en de meeste films die naar zijn boeken gemaakt zijn) is dat zijn verhalen wel eng zijn, maar niet zó eng dat je er niet meer naar durft of wil kijken.
It: Chapter One
Dat is ook het geval met It: Chapter One, een film die in de categorie 'lekker griezelen' valt. Het verhaal gaat over een dorpje waar al sinds mensenheugenis kinderen verdwijnen, al is dat gek genoeg niemand ooit echt opgevallen.
Dat verandert wanneer een groepje kinderen last krijgt van nachtmerries, waarin een donders enge clown de hoofdrol speelt. De kids gaan op onderzoek uit.
De film weet het oorspronkelijke verhaal, dat eigenlijk gaat over volwassen worden, goed over te brengen. In combinatie met de groteske clown levert dat prima vermaak op.
Grote vraag die overblijft is welke clown nou de engste is. Die van deze filmversie? Of toch die van de miniserie uit 1990?
Bill Skarsgård
In de miniserie uit 1990 speelt Tim Curry killer clown Pennywise. In It: Chapter One is die rol voor Bill Skarsgård.
Hij wilde de clown niet op dezelfde manier spelen als zijn voorganger. Dan zou het een trucje worden.
In plaats daarvan haalde Skarsgård zijn inspiratie bij films over psychopaten. Zo baseerde hij 'zijn' Pennywise op films als The Shining, The Dark Knight, The Silence of the Lambs en A Clockwork Orange.

Alles over Pathé Thuis

Geef je mening in het TVgids.nl kijkerspanel

Formule 1 volg je hier

Knokken geblazen: de beste actiefilms
Tips voor jou
Gerelateerd nieuws

Vertaalt Nicole Kidman de waarheid in The Interpreter?

Bellen met Colin Farrell in Phone Booth

Met Michael J. Fox naar het Wilde Westen in Back to the Future Part III

Michael J. Fox jaagt ze de stuipen op het lijf in The Frighteners

Nicolas Cage is des duivels in actiefilm Ghost Rider
