TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2011 scoorden regisseurs Olivier Nakache en Éric Toledano een enorme filmhuishit met Intouchables, een warme tragikomedie over de onwaarschijnlijke vriendschap tussen een rijke Parijzenaar en een jongeman uit een arme voorstad.
Ook in Hors Normes is een onwaarschijnlijke vriendschap het uitgangspunt. Deze keer tussen de orthodox-joodse Bruno (Vincent Cassel) en moslim Malek (Reda Kateb).
Bruno runt een opvanghuis voor kinderen met een zware vorm van autisme die nergens anders terechtkunnen, Malek leidt kansarme jongeren op tot begeleiders voor die kinderen. Het lukt Toledano en Nakache, net als in Intouchables, om in de soms schrijnende momenten steeds humor te vinden.
Ook gebruiken ze weer een waargebeurd verhaal als inspiratiebron: het personage van Vincent Cassel is gebaseerd op welzijnswerker Stéphane Benhamou. De kinderen in de film komen uit zijn opvanghuis.
Niet alleen Bruno is gebaseerd op een bestaand persoon. Benhamou's goede vriend Daoud Tatou was de inpiratie voor Malek.
Regisseurs Olivier Nakache en Eric Toledano verdiepten zich twee jaar lang in de organisaties die de twee runnen. Zo leerden ze niet alleen hun personages kennen, het leverde hen ook inspiratie op voor scènes en gebeurtenissen in Hors normes.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Kippenvel gegarandeerd: De ultieme terugblik op Max Verstappens allereerste wereldtitel (video)
10:04Groot verdriet voor de Verhulstjes
09:34Talkshow Eva gaat er even tussenuit en dit programma komt in de plaats
08:09De TV van gisteren: Kijkers springen in de bres voor Aran Bade in Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: Sint & De Leeuw, The masked singer, Flodder 3