TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2011 scoorden regisseurs Olivier Nakache en Éric Toledano een enorme filmhuishit met Intouchables, een warme tragikomedie over de onwaarschijnlijke vriendschap tussen een rijke Parijzenaar en een jongeman uit een arme voorstad.
Ook in Hors Normes is een onwaarschijnlijke vriendschap het uitgangspunt. Deze keer tussen de orthodox-joodse Bruno (Vincent Cassel) en moslim Malek (Reda Kateb).
Bruno runt een opvanghuis voor kinderen met een zware vorm van autisme die nergens anders terechtkunnen, Malek leidt kansarme jongeren op tot begeleiders voor die kinderen. Het lukt Toledano en Nakache, net als in Intouchables, om in de soms schrijnende momenten steeds humor te vinden.
Ook gebruiken ze weer een waargebeurd verhaal als inspiratiebron: het personage van Vincent Cassel is gebaseerd op welzijnswerker Stéphane Benhamou. De kinderen in de film komen uit zijn opvanghuis.
Niet alleen Bruno is gebaseerd op een bestaand persoon. Benhamou's goede vriend Daoud Tatou was de inpiratie voor Malek.
Regisseurs Olivier Nakache en Eric Toledano verdiepten zich twee jaar lang in de organisaties die de twee runnen. Zo leerden ze niet alleen hun personages kennen, het leverde hen ook inspiratie op voor scènes en gebeurtenissen in Hors normes.
Partnerbijdrage
In een nieuwe aflevering van Kasteel Gekocht, Wat Nu? gaan de zes stellen verder met hun Franse avontuur, waarbij dromen en tegenslagen hand in hand gaan. Het wordt opnieuw duidelijk hoeveel er komt kijken bij het kopen van een kasteel.
Nicolette en Edson onthullen geheimen van de Eilandraad
10:15Rik van de Westelaken presenteerde bijna het Eurovisie Songfestival 2021: 'Ik was stand-in'
09:48Jean-Paul uit B&B Vol Liefde heeft toch nog de liefde gevonden
09:26Sinan Can komt met documentaire over man die meevocht in Oekraïne
08:55De TV van gisteren: Hoofdpiet roept de noodtoestand uit in Het Sinterklaasjournaal en kijkers zijn niet blij