TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
John (Alex Pettyfer) is een buitenaards wezen dat het qua uiterlijk een stuk beter heeft getroffen dan E.T. Op aarde doet hij zich voor als een doorsnee middelbarescholier om zijn buitenaardse vijanden op het verkeerde been te zetten. John is een van negen tieners die van hun thuisplaneet zijn ontsnapt aan een bende moordlustige aliens.
De tieners kunnen alleen op volgorde van hun nummer worden gedood. John is nummer 4 op de lijst.
Nummers 1 tot en met 3 zijn al ten prooi zijn gevallen aan de intergalactische moordenaars. John is in I Am Number Four dus niet meer veilig.
Onder bescherming van Henri (Timothy Olyphant) vlucht John van stad naar stad. Elke keer neemt hij een nieuwe identiteit aan.
Zo belandt John in een plaatsje in Ohio. Hij voelt zich er meteen thuis.
Niet in het minst omdat hij daar Sarah (Dianna Agron) leert kennen. Ook niet onbelangrijk: hij leert er nieuwe vaardigheden én ontmoet er lotgenoten.
I am Number Four is gebaseerd op het eerste boek uit de sciencefictionreeks Lorien Legacies van Pittacus Lore. De film werd in de markt gezet als een soort ‘Twilight voor jongens’.
Het sciencefictionavontuur deed het niet slecht bij de beoogde doelgroep. Toch harkte de film lang niet zoveel dollars binnen als de populaire vampierenreeks.
Hoofdrolspeler Alex Pettyfer werd er in ieder geval niet slechter van. Hij kreeg naar verluidt 250.000 dollar salaris én veroverde het hart van tegenspeelster Dianna Agron.
Die liefde was van korte duur: de dag na de première van de film ging het stel uit elkaar.
Partnerbijdrage
Dit is de verbijsterende winnaar van The Tribute: Battle of the Bands 2025
10:26Frans en Mariska Bauer blikken vooruit op nieuw leven als opa en oma
09:58De TV van gisteren: Masked Singer blijft kijkcijfercadeautje op karig bekeken kerstdag
22:04Dit zijn de afvallers van de zevende aflevering The masked singer
21:42Kijkers vernietigend over André Hazes in concert: 'Klinkt als een zingende kikker'