TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sicilië, 1980. Om de voortdurende oorlog tussen verschillende maffiafamilies te ontvluchten, verhuist maffialid Tommaso Buscetta (Pierfrancesco Favino) met zijn gezin naar Brazilië. Als hij later gedwongen terugkeert naar Italië, neemt hij een gedurfde beslissing: hij wordt informant in het politieonderzoek naar de maffia.
Hiermee was Buscetta de hoogste maffioso ooit die de zwijgplicht van de maffia, de zogenaamde omertà, verbrak. Dankzij zijn getuigenissen tijdens de beroemde maxiproces tegen de maffia in Palermo, werden in 1986 honderden Italiaanse maffiabazen veroordeeld tot celstraffen.
Giovanni Montinaro, zoon van de vermoorde rechter Giovanni Falcone, was fel gekant tegen de film. Hij vond het niet getuigen van respect dat Il traditore werd uitgebracht op de verjaardag van de moord op zijn vader. Toen Pierfrancesco Favino dit hoorde, nam hij contact met Mantinaro op. Favino vertelde hem dat ze juist voor deze datum hadden gekozen om zijn vader te eren. Montinaro was ontroerd toen hij dit hoorde en liet het los.
Regisseur Bellocchio onderzoekt met Il traditore de recente Italiaanse geschiedenis. Hij schakelt moeiteloos tussen realistische fictie en archiefmateriaal. Deze werkwijze zorgt ervoor dat je als kijker nog meer betrokken wordt bij het waargebeurde verhaal en komen de verschrikkelijke afrekeningen die plaatsvonden extra hard binnen.
Partnerbijdrage
Van wintersport naar zon, maar zonder vetpot: dit verdiende Denise aan De Hanslers-serie
10:46Charlie Brooker belooft meer Black Mirror dan ooit: nieuw seizoen in de maak
09:28Video: Thomas van Groningen over het succes van Nieuws van de Dag
08:43Dit is de winnaar van The Masked Singer 2025/2026
07:57De TV van gisteren: The Masked Singer domineert kijkcijfers, concurrentie bij lange na niet in zicht