TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sicilië, 1980. Om de voortdurende oorlog tussen verschillende maffiafamilies te ontvluchten, verhuist maffialid Tommaso Buscetta (Pierfrancesco Favino) met zijn gezin naar Brazilië. Als hij later gedwongen terugkeert naar Italië, neemt hij een gedurfde beslissing: hij wordt informant in het politieonderzoek naar de maffia.
Hiermee was Buscetta de hoogste maffioso ooit die de zwijgplicht van de maffia, de zogenaamde omertà, verbrak. Dankzij zijn getuigenissen tijdens de beroemde maxiproces tegen de maffia in Palermo, werden in 1986 honderden Italiaanse maffiabazen veroordeeld tot celstraffen.
Giovanni Montinaro, zoon van de vermoorde rechter Giovanni Falcone, was fel gekant tegen de film. Hij vond het niet getuigen van respect dat Il traditore werd uitgebracht op de verjaardag van de moord op zijn vader. Toen Pierfrancesco Favino dit hoorde, nam hij contact met Mantinaro op. Favino vertelde hem dat ze juist voor deze datum hadden gekozen om zijn vader te eren. Montinaro was ontroerd toen hij dit hoorde en liet het los.
Regisseur Bellocchio onderzoekt met Il traditore de recente Italiaanse geschiedenis. Hij schakelt moeiteloos tussen realistische fictie en archiefmateriaal. Deze werkwijze zorgt ervoor dat je als kijker nog meer betrokken wordt bij het waargebeurde verhaal en komen de verschrikkelijke afrekeningen die plaatsvonden extra hard binnen.
Bevestigd: Dit is de startdatum van het derde seizoen Winter Vol Liefde
10:00Tineke Schouten maakt haar opwachting in Volle Zalen: 'Cornald Maas is een goede vragensteller'
09:47Video: Monique maakt ex-schoondochter Denise belachelijk: ‘Je kan ook gewoon praten’
09:23De TV van gisteren: Martijn Koning openhartig over Eva Jinek-rel in Boerderij van Dorst: ‘Nog steeds moeilijk mee’
00:52Komende week in GTST: Verloochende verwondingen en de afgekapte avances