TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sicilië, 1980. Om de voortdurende oorlog tussen verschillende maffiafamilies te ontvluchten, verhuist maffialid Tommaso Buscetta (Pierfrancesco Favino) met zijn gezin naar Brazilië. Als hij later gedwongen terugkeert naar Italië, neemt hij een gedurfde beslissing: hij wordt informant in het politieonderzoek naar de maffia.
Hiermee was Buscetta de hoogste maffioso ooit die de zwijgplicht van de maffia, de zogenaamde omertà, verbrak. Dankzij zijn getuigenissen tijdens de beroemde maxiproces tegen de maffia in Palermo, werden in 1986 honderden Italiaanse maffiabazen veroordeeld tot celstraffen.
Giovanni Montinaro, zoon van de vermoorde rechter Giovanni Falcone, was fel gekant tegen de film. Hij vond het niet getuigen van respect dat Il traditore werd uitgebracht op de verjaardag van de moord op zijn vader. Toen Pierfrancesco Favino dit hoorde, nam hij contact met Mantinaro op. Favino vertelde hem dat ze juist voor deze datum hadden gekozen om zijn vader te eren. Montinaro was ontroerd toen hij dit hoorde en liet het los.
Regisseur Bellocchio onderzoekt met Il traditore de recente Italiaanse geschiedenis. Hij schakelt moeiteloos tussen realistische fictie en archiefmateriaal. Deze werkwijze zorgt ervoor dat je als kijker nog meer betrokken wordt bij het waargebeurde verhaal en komen de verschrikkelijke afrekeningen die plaatsvonden extra hard binnen.
Deze zeven BN'ers worden getipt voor Wie is de Mol? en ook de locatie lijkt bekend
11:24Shownieuws: dit zijn de vervallen huizen van Emile Ratelband in Arnhem
09:58De Bogaartjes laten zich uit over De Hanslers na familieruzie
09:12Heleen van Royen: 'Boeken zijn niet meer van deze tijd'
08:08De TV van gisteren: nek aan nek-race Dwars door de Pyreneeën en Expeditie Robinson