TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nicoline (Carice van Houten) gaat als psycholoog aan de slag in een tbs-kliniek, ze neemt de cliënten van haar voorganger over.
Idris (Marwan Kenzari) is een van hen. Hij heeft gewelddadige zedendelicten gepleegd, maar Nicolines collega’s vinden dat hij klaar is voor een terugkeer in de maatschappij.
Of ze het daar nou mee eens is of niet: Idris’ eerste onbegeleid verlof is al gepland.
In dit regiedebuut van actrice Halina Reijn is vanaf het begin duidelijk dat er iets broeit tussen cliënt en psycholoog. Nicoline en Idris draaien om elkaar heen.
Ze trekken elkaar aan en stoten elkaar daarna weer af. Idris lijkt de kat die met zijn prooi speelt voor hij haar verslindt, maar het ligt genuanceerder.
Wie nou precies de touwtjes in handen heeft in dit psychologische spel wordt nooit helemaal duidelijk. Dat maakt Instinct alleen maar intrigerender.
Halina Reijn is niet alleen de regisseur van Instinct. Ze schreef ook mee aan het script én ze produceerde de film.
Dat laatste deed ze samen met hoofdrolspeelster en hartsvriendin Carice van Houten. Instinct is de eerste film van Man Up, het productiebedrijf dat Van Houten en Reijn samen hebben opgericht.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
De TV van gisteren: Monsterzege Oranje tegen Zweden gezien door 4,6 miljoen
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'