TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de jaren 60 en 70 waren The Four Seasons wereldberoemd. De popgroep rond zanger Frankie Vallie scoorde hits met nummers als ‘Sherry’, ‘Big girls don’t cry’, ‘Rag doll’ en ‘December 1963 (Oh, what a night)’.
In de jaren 70 viel de band uit elkaar, om later – in wisselende bezettingen – een comeback te maken. In 2004 ging op Broadway de musical Jersey boys in première, tien jaar later verscheen deze verfilming van regisseur Clint Eastwood.
Hoewel de cast voor een groot deel hetzelfde is (drie van de vier hoofdrolspelers speelden hun rol ook al op Broadway), is Jersey Boys toch iets anders dan het origineel.
Nog steeds vertellen de leden ieder hun versie van het verhaal, maar de nadruk ligt meer op de geschiedenis van de band dan op hun muziek. Dat is soms jammer, want uiteindelijk gaat het om die muziek, maar bij vlagen werkt het juist ook heel goed.
Door de acteurs van de Broadwaymusical te casten, wist Clint Eastwood meteen dat de acteurs alle nummers goed konden laten klinken.
Normaal gesproken wordt de muziek in dit soort films apart van de opnames opgenomen. Eastwood besloot dat anders aan te pakken. Hij besloot om de zang op te nemen op de set met een liveband erbij.
Partnerbijdrage
John Williams (56) doet ontboezeming over gezondheid: 'Zonder haar was ik er niet meer geweest'
09:55Op deze datum start het nieuwe seizoen Even tot hier
08:29De TV van gisteren: Kijkers voor House of Hide & Seek ver te zoeken op zomerse zaterdagavond
08:13Chess in tranen na mislukte proef in Bondgenoten: 'Ongezonde gewoonte'
12:08Johan Derksen twijfelt over samenwerking met Lale Gül: 'Ze is de weg kwijt'