TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De tienjarige Jojo (Roman Griffin Davis) zet zich tijdens de Tweede Wereldoorlog vol enthousiasme in voor de Hitlerjugend.
En dat niet alleen: zijn denkbeeldige vriend is niemand minder dan Hitler zelf (Taika Waititi, die de film ook regisseerde).
Als Jojo ontdekt dat zijn moeder (Scarlett Johansson) een Joodse onderduiker verborgen houdt, stelt dat hem voor een dilemma. Joden zijn de vijand, dus hij zou Elsa (Thomasin McKenzie) eigenlijk moeten aangeven, maar daarmee brengt hij zijn eigen moeder in gevaar. Bovendien begint hij steeds meer voor Elsa te voelen. Had Hitler dan toch geen gelijk?
Met Jojo Rabbit, naar de roman Caging Skies van Christine Leunens, maakt Waititi een gewaagde mix van satire, confronterend oorlogsdrama en een coming-of-ageverhaal.
Taika Waititi had een duidelijke reden om Hitler zelf te willen spelen. Hitler zou het niet leuk hebben gevonden door iemand die Maori en Joods is, dus daarom vond Waititi het wel een mooie belediging naar hem toe.
Hij deed ook geen onderzoek naar Hitler om de rol te kunnen spelen, want dat vond hij niet nodig.
Jojo Rabbit is op zaterdag 11 april 2026 om 23:45 uur te zien op SBS9.
Waar blijven de meubels van De Bondgenoten? Mysterie ontrafeld
13:15Emma Wortelboer in verwachting van tweede kindje
12:18Sterren staan stil bij '1 jaar zonder Loretta Schrijver'
11:37Komt er een tweede seizoen van De Bogaartjes?
10:50Verspreking van Roos in De Verraders zet de boel op z’n kop: ‘Wat doe je nu?’