TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jurassic World speelt zich 22 jaar na de gebeurtenissen uit Jurassic Park (1993) af. De oprichters van dat park hebben geleerd van hun fouten van toen. Hun tweede poging een dinosaurussenpretpark te openen verloopt dan ook een stuk minder rampzalig: Jurassic World is een heuse toeristische trekpleister.
Om te zorgen dat dat zo blijft, zijn wetenschappers continu bezig nieuwe publiekstrekkers te ontwikkelen. In opdracht van Claire (Bryce Dallas Howard) knutselen de knappe koppen van Jurassic World aan een nog grotere en spectaculairdere dino.
Wie zich Jurassic Park nog voor de geest kan halen, weet dat dat nooit goed kan gaan. En warempel: de genetisch gemanipuleerde superdino ontsnapt uit haar hok.
Velociraptortrainer Owen (Chris Pratt) moet eigenhandig zo'n beetje alle gasten in veiligheid zien te brengen.
Jurassic World was een enorme kaskraker. In het eerste weekend bracht de film wereldwijd 524 miljoen dollar in het laatje.
Inmiddels staat de teller op 1,6 miljard dollar. Dat is een behoorlijke winst, de film kostte in totaal 'slechts' 150 miljoen dollar.
Niet zo gek dus dat er vervolgen kwamen: Jurassic World: Fallen Kingdom ging in juni 2018 in première en Jurassic World: Dominion in juni 2022.
Expeditie Robinson-ster Tobias Camman op culinaire wereldreis voor nieuw tv-programma
13:57Zo zouden Erik de Vogel en Caroline De Bruijn hun einde in GTST zien
13:35Mindf*ck keert terug: nieuw seizoen en feestdagenspecial in de maak
12:51'Uiengate' zorgt voor kijkcijferexplosie: realityserie De Hanslers houdt Nederland bezig
12:38B&B Vol Liefde-Eveline is not amused over actie Bart: 'Dit vind ik K.'