TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vroeger was alles beter. Tenminste, zo voelt zestiger Victor (Daniel Auteuil) het in deze romantische tragikomedie.
Want vroeger had hij nog werk als tekenaar, was zijn relatie met zijn vrouw Marianne (Fanny Ardant) nog niet uitgeblust en hadden al die vervelende technologische gadgets het leven nog niet overgenomen. Van zijn zoon krijgt hij een cadeaubon voor een bedrijf dat een tijdreis mogelijk maakt door middel van een tot in de puntjes geënsceneerd rollenspel.
Victor wil niet zoals de meeste klanten een heel ander leven in een ver verleden; hij wil naar 16 mei 1974, de dag dat hij Marianne leerde kennen. Is die vlucht naar het verleden wel de oplossing voor zijn problemen?
Volledig origineel is het uitgangspunt van La Belle Époque niet, maar regisseur en scenarioschrijver Nicolas Bedos zorgt door de charmante uitvoering ervoor dat de film toch fris voelt.
In Frankrijk is Nicolas Bedos bekend als komiek die uiteenlopende reacties uitlokt. In zijn regiedebuut Mr & Mme Adelman speelde hij nog een hoofdrol.
In zijn tweede film La Belle Époque besloot hij geen rol op zich te nemen omdat hij niet wilde dat de film zou lijden onder zijn imago.
Partnerbijdrage
B&B Vol Liefde Petra en Lieske hinten op eigen tv-programma
10:12Manuel Venderbos hoopt op comeback bij Shownieuws in 2026: 'Nog stille hoop'
10:09De streamingtip van de week: Goodbye June op Netflix
09:33Cheyenne Löhnen verrast door GTST-exit: 'Ik had graag langer willen blijven'
08:17De TV van gisteren: Kijkers vol lof over interview van Humberto Tan met Martijn Krabbé