TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vroeger was alles beter. Tenminste, zo voelt zestiger Victor (Daniel Auteuil) het in deze romantische tragikomedie.
Want vroeger had hij nog werk als tekenaar, was zijn relatie met zijn vrouw Marianne (Fanny Ardant) nog niet uitgeblust en hadden al die vervelende technologische gadgets het leven nog niet overgenomen. Van zijn zoon krijgt hij een cadeaubon voor een bedrijf dat een tijdreis mogelijk maakt door middel van een tot in de puntjes geënsceneerd rollenspel.
Victor wil niet zoals de meeste klanten een heel ander leven in een ver verleden; hij wil naar 16 mei 1974, de dag dat hij Marianne leerde kennen. Is die vlucht naar het verleden wel de oplossing voor zijn problemen?
Volledig origineel is het uitgangspunt van La Belle Époque niet, maar regisseur en scenarioschrijver Nicolas Bedos zorgt door de charmante uitvoering ervoor dat de film toch fris voelt.
In Frankrijk is Nicolas Bedos bekend als komiek die uiteenlopende reacties uitlokt. In zijn regiedebuut Mr & Mme Adelman speelde hij nog een hoofdrol.
In zijn tweede film La Belle Époque besloot hij geen rol op zich te nemen omdat hij niet wilde dat de film zou lijden onder zijn imago.
Partnerbijdrage
De Hygiënepolitie: 'Meer muizen dan mensen in bioscopen en kadavers van spinnen'
10:17Een Schat aan Shaffy: met deze artiesten duikt Chris Zegers in het werk van Ramses
10:00Klaas Dijkhoff vertelt waarom hij Klaas aan het Front wilde maken
10:00Floortje Dessing blij met terugkeer Floortje naar het Einde van de Wereld: 'Dat ik dit weer kan, is onbeschrijfelijk'
09:52Opvallend: WNL Op Zondag-gast Mandy gaat flink over de tong