TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vroeger was alles beter. Tenminste, zo voelt zestiger Victor (Daniel Auteuil) het in deze romantische tragikomedie.
Want vroeger had hij nog werk als tekenaar, was zijn relatie met zijn vrouw Marianne (Fanny Ardant) nog niet uitgeblust en hadden al die vervelende technologische gadgets het leven nog niet overgenomen. Van zijn zoon krijgt hij een cadeaubon voor een bedrijf dat een tijdreis mogelijk maakt door middel van een tot in de puntjes geënsceneerd rollenspel.
Victor wil niet zoals de meeste klanten een heel ander leven in een ver verleden; hij wil naar 16 mei 1974, de dag dat hij Marianne leerde kennen. Is die vlucht naar het verleden wel de oplossing voor zijn problemen?
Volledig origineel is het uitgangspunt van La Belle Époque niet, maar regisseur en scenarioschrijver Nicolas Bedos zorgt door de charmante uitvoering ervoor dat de film toch fris voelt.
In Frankrijk is Nicolas Bedos bekend als komiek die uiteenlopende reacties uitlokt. In zijn regiedebuut Mr & Mme Adelman speelde hij nog een hoofdrol.
In zijn tweede film La Belle Époque besloot hij geen rol op zich te nemen omdat hij niet wilde dat de film zou lijden onder zijn imago.
Johan Derksen in de bres voor Wilfred Genee na overspelgeruchten: ‘Hetze’
09:04Gezinsuitbreiding voor Urk!-ster Mathilde Keuter: 'De kinderen vinden het erg leuk'
08:50Nieuws van de dag-kijkers bezorgd om Lale Gül: 'Gaat alles goed?'
08:45Wilfred Genee informeert in Mi dushi naar liefdesleven Frogers: ‘Werkt alles nog?’
08:36De TV van gisteren: Nederland is met vakantie en laat RTL 4 links liggen