TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De roman Little women van Louisa May Alcott is meermaals verfilmd. Met deze versie slaagde regisseur Greta Gerwig erin iets nieuws aan al die adaptaties toe te voegen.
Haar Little Women is in vorm een vrij traditioneel kostuumdrama, het bijzondere zit hem in wat ze met het verhaal doet. Gerwig vertelt haar verhaal grotendeels vanuit het perspectief van – de op Alcott zelf gebaseerde – Jo (Saoirse Ronan) en maakt de hechte band die ze heeft met haar zussen Meg (Emma Watson), Beth (Eliza Scanlen) en Amy (Florence Pugh) zichtbaar en voelbaar.
Hoewel ze niet allemaal evenveel in beeld komen, zijn hun persoonlijkheden stuk voor stuk gedetailleerd uitgewerkt. Dat maakt dit tot een verhaal over wat er kan ontstaan als jonge vrouwen het lef hebben en de vrijheid nemen om hun eigen leven te leiden en hun eigen verhaal te vertellen.
Greta Gerwig had al met Saoirse Ronan samengewerkt aan haar vorige film, Lady Bird. Toen Ronan hoorde dat Gerwig bezig was met een verfilming van Little Women, stapte ze op Gerwig af om haar te vertellen dat ze had besloten om Jo te spelen in de film.
Gerwig moest er een tijdje over nadenken, maar vond dat de zelfverzekerde actie van Ronan heel goed bij het personage paste, dus besloot ze haar de rol te geven.
Johnny de Mol baalt flink van schrappen I've Got the Music in Me: 'Helemaal kut'
10:00Roxeanne Hazes sloeg rol in The Passion meermaals af: 'Vond mezelf te jong'
09:04Terror Jaap is Barabbas in The Passion 2026: 'Een mooi einde van mijn mediacarrière'
08:35De TV van gisteren: kijkers gieren om overdreven acteerwerk van Geza Weisz in halve finale De Verraders
22:28Kijkers genieten van busjesgate in Mr Frank Visser Doet Uitspraak