TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de jaren 80 verhuist een jong Koreaans gezin van Californië naar Arkansas. Vader Jacob (Steven Yeun) heeft er een woonwagen met een lap grond gekocht.
Daar wil hij zijn Amerikaanse droom waarmaken: een boerderij die Koreaanse gewassen verbouwt voor de groeiende Koreaanse bevolking van grote steden in de VS.
Ondertussen werken zijn vrouw Monica (Yeri Han) en hij fulltime om de rekeningen te kunnen betalen. Dat trekt een zware wissel op hun relatie, en op hun jonge kinderen David en Anne.
Meer dan een verhaal over hun worstelingen is dit een in warme kleuren gefilmde serie vignetten die soms hoopvol zijn en soms juist de schijnbare hopeloosheid van de situatie verbeelden.
Regisseur Lee Isaac Chung baseerde het scenario deels op zijn jeugd in een woonwagen in Ozark, Arkansas. Dat maakt Minari tot een persoonlijke, intieme film, die voelt als een tot leven gewekte jeugdherinnering.
Minari werd erg lovend ontvangen. De film kreeg zelfs zes Oscarnominaties, waaronder de prijs voor beste film. Daarvan werd er één verzilverd: beste vrouwelijke bijrol voor Youn Yuh-jung. Ze speelt de moeder van Monica, die bij het gezin intrekt.
Yuh-jung is een grote ster is Zuid-Korea en vond het wel fijn om in de Verenigde Staten te werken, waar ze niet overal herkend werd.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Kees Momma 'totaal ingestort' door extreme hitte
13:34Valentijne tegen Milan in De Bondgenoten: 'Je doet alsof ik een achterlijke ben'
13:08Dreigement in De Bondgenoten: 'Doe rustig of ik ga me ermee bemoeien'
10:40Oos Kesbeke gaat verre reis maken in nieuw seizoen De Augurkenkoning
10:21Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen