TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is de grootste uitdaging van het verfilmen van een stripboek: de sfeer van de tekeningen levend houden. Robert Rodriguez en Frank Miller slagen daar in deze verfilming van Millers Sin City-comics glansrijk in.
De hele film oogt als een tot leven gewekt stripboek. Millers duistere tekenstijl – veel zwart-wit, met alleen wat kleuraccenten voor details als ogen en bloed – werkt op het witte doek al net zo goed als op papier.
De verhaallijnen rond ruwe bolsters als Marv (Mickey Rourke), Hartigan (Bruce Willis) en Dwight (Clive Owen) en femme fatales als Nancy (Jessica Alba) en Gail (Rosario Dawson) doen daarbij niet eens zo ter zake.
De film draait om de oogverblindend mooie stijl en de donkere sfeer. Sin City is als een duistere film noir, maar dan net een tandje vuiger.
Pas toen ze haar contract al had getekend ontdekte Jessica Alba dat haar personage een aantal behoorlijk pikante scènes heeft in Sin City. Alba weigerde de naaktscènes te doen die in het oorspronkelijke script stonden.
Dat kon regisseurs Robert Rodriguez en Frank Miller niet veel schelen: ze hadden al lang gezien dat de film helemaal geen naakt nodig had.
Naast Robert Rodriguez en Frank Miller heeft Sin City nóg een regisseur. Bij wijze van vriendendienst regisseerde Quentin Tarantino een scène in de film: die waarin Dwight en Jackie Boy (Benicio Del Toro) in de auto zitten voordat de politie Dwight van de weg haalt.
De TV van gisteren: finale Heel Holland Bakt Elke Dag en halve finale The Voice of Holland maken de tongen los
21:45Dit zijn de eerste twee finalisten van The Voice of Holland
15:45Makers van Flikken Maastricht verrassen fans met enorme plottwist
15:03Jade Kops op 19-jarige leeftijd overleden aan kanker
14:55Terwijl seizoen 12 nog moet starten, krijgt The Voice Kids al groen licht voor nog een seizoen