TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In die verhalen had opa het vaak over het bijzondere kindertehuis van Miss Peregrine. Om het verlies van zijn opa te verwerken gaat Jake (Asa Butterfield) met zijn ouders naar de plek in Wales waar dat tehuis moet staan.
Eenmaal daar blijkt dat er van het tehuis van Miss Peregrine niet veel meer over is: in de Tweede Wereldoorlog is het platgebombardeerd. Toch gaat Jake even naar binnen om een kijkje te nemen in de ruïne.
Dan belandt hij via een soort time loop in 1943. Miss Peregrine's Home for Peculiar Children staat nog in volle glorie overeind.
Miss Peregrine (Eva Green) en de vreemde kinderen zijn er ook. Nog wel.
Het bombardement dat het huis in de as zal leggen komt eraan. Miss Peregrine weet daarvan: iedere dag draait ze klok 24 uur terug. Zo beleven zij en de kinderen die laatste dag voor het bombardement steeds opnieuw.
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children is gebaseerd op het gelijknamige boek van Ransom Riggs. De schrijver liet zich voor zijn verhaal inspireren door oude, 'bovennatuurlijke' foto's die hij vond op vlooienmarkten en in oude fotoalbums.
Het huis waar Miss Peregrine en haar bijzondere kinderen wonen bestaat echt. Het staat alleen niet in Wales: Kasteel Torenhof staat in Brasschaat, vlakbij Antwerpen.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Het is Valentijnsdag dus kruip gezellig samen met je geliefde - of gewoon lekker alleen - op de bank met deze kijktips waarin de romantiek hoogtij viert.
Bij welke talkshow schuift Marco Borsato straks aan? 'Moreel verplicht tot Vandaag Inside'
11:09Jan Joost van Gangelen weer langzaam aan het werk na burn-out
09:48Urk!-zussen Gerda en Mathilde geven update over maagverkleining
08:38De TV van gisteren: Miljoenen sportfanaten aan de buis gekluisterd tijdens spannende schaats en shorttrackraces
06:47Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, The voice of Holland, The Wolf of Wall Street