TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dat regisseur Grímur Hákonarson snapt hoe hij een kleinschalig verhaal op het prachtige IJslandse platteland over kan brengen liet hij al zien met de tragikomedie Rams.
In Mjólk doet hij dat trucje nog eens over. Hoofdpersoon Inga woont met haar man Reynir in een kleine boerengemeenschap waar de corrupte lokale zuivelcoöperatie de dienst uitmaakt.
Als Reynir onder verdachte omstandigheden overlijdt, heeft Inga er genoeg van. In een Facebookbericht stelt ze klaar te zijn met de ‘melkmaffia’.
In plaats van de verwachte bijval te krijgen, wordt ze behandeld als een paria. Toch laat ze het er niet bij zitten.
Hákonarson brengt het bescheiden drama zonder al te veel poespas. Meer is ook niet nodig want hoewel Inga een vrouw van weinig woorden is, laat actrice Arndís Hrönn Egilsdóttir haar gezicht spreken.
Daardoor verveelt het enigszins voorspelbare David en Goliath verhaal van Mjólk nergens.
Partnerbijdrage
Renze: Donny Roelvink krijgt met felle Olcay Gulsen te maken
10:25Vanaf deze datum is Bert & Breakfast op televisie te zien
09:46Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Heel Holland Bakt begint
08:15Bartho Braat staat open voor comeback in GTST: 'Zou het best leuk vinden'
07:49De TV van gisteren: Renze, De Hanslers en Strijders vallen tegen op Mega Maandag