TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dat regisseur Grímur Hákonarson snapt hoe hij een kleinschalig verhaal op het prachtige IJslandse platteland over kan brengen liet hij al zien met de tragikomedie Rams.
In Mjólk doet hij dat trucje nog eens over. Hoofdpersoon Inga woont met haar man Reynir in een kleine boerengemeenschap waar de corrupte lokale zuivelcoöperatie de dienst uitmaakt.
Als Reynir onder verdachte omstandigheden overlijdt, heeft Inga er genoeg van. In een Facebookbericht stelt ze klaar te zijn met de ‘melkmaffia’.
In plaats van de verwachte bijval te krijgen, wordt ze behandeld als een paria. Toch laat ze het er niet bij zitten.
Hákonarson brengt het bescheiden drama zonder al te veel poespas. Meer is ook niet nodig want hoewel Inga een vrouw van weinig woorden is, laat actrice Arndís Hrönn Egilsdóttir haar gezicht spreken.
Daardoor verveelt het enigszins voorspelbare David en Goliath verhaal van Mjólk nergens.
Partnerbijdrage
Anouk en Diederik uit De Bondgenoten zetten punt achter relatie
10:38Op deze datum is B&B Vol Liefde: De Aftrap te zien
09:59Nederland doet tóch niet mee aan het Eurovisie Songfestival
09:52Herman van der Zandt presenteert nieuw wandelprogramma voor KRO-NCRV
07:54Stars on Stage krijgt Oudejaarsspecial