TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Boven op een bergtop ergens in Latijns-Amerika zitten acht bewapende tieners. Ze zijn een soort legereenheid. Hun taak is duidelijk: ze moeten een krijgsgevangene, een Amerikaanse arts (Julianne Nicholson), bewaken en ervoor zorgen dat melkkoe Shakira in leven blijft.
Dat gaat mis. Hoe getraind de tieners – met bijnamen als Wolf, Rambo, Lady en Bigfoot – ook zijn, ze zijn niet in staat de gevolgen van hun daden te overzien. Een uit de hand gelopen feestje en het naderen van de vijand zorgen ervoor dat ze hun veilige plek moeten verlaten. Zo ontaardt Monos in een combinatie van Lord of the Flies en Apocalypse Now.
De film, die hoge ogen gooide bij veel filmfestivals – waaronder het International Filmfestival Rotterdam – is dromerig, beeldschoon, hallucinant en gewelddadig, en dat soms zelfs allemaal tegelijkertijd. Dat is vooral te danken aan het camerawerk van de Nederlandse cameraman Jasper Wolf. Hij brengt alles in Monos zo in beeld, dat de kijker het niet alleen ziet maar ook voelt. Wolf is de laatste jaren zijn cv flink aan het aanvullen.
Inmiddels heeft hij al twee Gouden Kalveren voor beste camerawerk in de wacht gesleept: voor de films Code blue en Niemand in de stad.
De streamingtip van de week: Wuthering Heights op HBO MAX
10:42Het Perfecte Plaatje op Reis is drie keer per week te zien en dit is de startdatum
10:11Johnny de Mol presenteert De WK Kwis voor SBS6
09:41SBS6 komt tijdens WK voetbal met dubbele uitzendingen van Vandaag Inside of De Oranjezomer
09:27Zo vierde Monique Hansler dit jaar Koningsdag