TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De grootste steden hebben het voor het zeggen. Ze plunderen de kleinere exemplaren en knijpen ze helemaal uit.
Niet alleen tussen de steden geldt het recht van de sterkste. Ook in de rijdende woonplaatsen zelf heerst een strikt klassensysteem.
Tom (Robert Sheehan) is een jongen uit de laagste klasse in de rondrijdende metropool Londen. Al vrij vroeg in Mortal Engines leert hij Hester (Hera Hilmer) kennen.
Hester is afkomstig uit een Beiers mijnstadje. Net voor Londen haar thuisstad overviel kon ze vluchten.
Nu probeert ze samen met Tom het verwoestende systeem van binnenuit kapot te maken.
Mortal Engines is weliswaar geregisseerd door Christian Rivers, maar eigenlijk is dit toch vooral een film van Peter Jackson. Hij schreef mee aan het script en trad op als producent.
Zodoende is dit een beetje de opvolger van The Hobbit. Jackson wilde ook nu weer een serie maken, maar of dat gaat gebeuren is nog maar de vraag.
Deze verfilming van het eerste boek uit de Mortal Engines-serie van Philip Reeve (in Nederland uitgebracht als Hongerige steden) flopte behoorlijk.
En eerlijk gezegd was dat wel best terecht. De film weet bijna nergens écht te overtuigen: niet in de actie, niet in het acteren en ook niet in het toekomstbeeld.
Partnerbijdrage
Chateau Meiland, Het Roer Om en Mr. Frank Visser zijn straks ook op Netflix te zien
14:55Goed nieuws voor voetbalfans: Ajax - PSV is dit weekend gratis te zien
14:33Zanger Samuel Welten krijgt een eigen reallifesoap bij Prime Video
13:44Beau van Erven Dorens komt terug op woede om Renze Klamer: 'Ik was echt boos'
12:30Hélène Hendriks schrikt van beeltenis: 'Lijkt alsof ik mijn uitvaart al gehad heb'