TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De grootste steden hebben het voor het zeggen. Ze plunderen de kleinere exemplaren en knijpen ze helemaal uit.
Niet alleen tussen de steden geldt het recht van de sterkste. Ook in de rijdende woonplaatsen zelf heerst een strikt klassensysteem.
Tom (Robert Sheehan) is een jongen uit de laagste klasse in de rondrijdende metropool Londen. Al vrij vroeg in Mortal Engines leert hij Hester (Hera Hilmer) kennen.
Hester is afkomstig uit een Beiers mijnstadje. Net voor Londen haar thuisstad overviel kon ze vluchten.
Nu probeert ze samen met Tom het verwoestende systeem van binnenuit kapot te maken.
Mortal Engines is weliswaar geregisseerd door Christian Rivers, maar eigenlijk is dit toch vooral een film van Peter Jackson. Hij schreef mee aan het script en trad op als producent.
Zodoende is dit een beetje de opvolger van The Hobbit. Jackson wilde ook nu weer een serie maken, maar of dat gaat gebeuren is nog maar de vraag.
Deze verfilming van het eerste boek uit de Mortal Engines-serie van Philip Reeve (in Nederland uitgebracht als Hongerige steden) flopte behoorlijk.
En eerlijk gezegd was dat wel best terecht. De film weet bijna nergens écht te overtuigen: niet in de actie, niet in het acteren en ook niet in het toekomstbeeld.
Ewout Genemans geeft kijkje achter de schermen bij Bureau Utrecht: 'Al veel meegemaakt'
11:50Dit mag je niet missen: alle kijktips rond het Eurovisie Songfestival 2025
11:10Lijken gezocht voor nieuw seizoen Flikken Maastricht
11:05Gebeurtenis in De Verraders zorgde voor grote shock bij kandidaten
10:27Eerste beelden van Make Up Your Mind in Songfestival-sferen