TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nicholas Nickleby, het derde boek van Charles Dickens, werd in 1980 door de Royal Shakespeare Company bewerkt tot een theatervoorstelling van negen uur.
Regisseur Douglas McGrath wist het verhaal terug te brengen tot een beter te behappen 130 minuten. In Nicholas Nickleby komt de familie van de jonge Nicholas (Charlie Hunnam) na zijn vaders dood zonder geld te zitten. Met zijn moeder en zus gaat hij naar Londen om hulp te zoeken bij een rijke oom, maar die blijkt niet veel begrip voor hun situatie te hebben.
Onderweg komt Nicholas andere personages tegen, die stuk voor stuk net zo kleurrijk zijn als in de oorspronkelijke roman. McGrath weet dan ook perfect de essentie van Dickens roman neer te zetten en leverde daarmee een vermakelijke film af.
Charlie Hunham is een Engelse acteur, dus je zou verwachten dat het accent dat hij moest spreken voor Nicholas Nickleby geen probleem was. Toch had hij een dialectcoach nodig voor de rol. Hij woonde en werkte al zo lang in de Verenigde Staten, dat hij ondertussen met een Amerikaans accent sprak.
Zien: dit zijn de eerste beelden van Beste Zangers 2026 (video)
11:40Cast Gooische Vrouwen verklapt details over nieuw seizoen (video)
09:27Catherine Keyl reageert in De Oranjezomer op boze Gordon: 'Dat is 35 jaar geleden!' (video)
09:03De TV van gisteren: kijkcijfers Triviant nog altijd laag, RTL4 scoort wel met quiz
06:47Vanavond op TV: Andere tijden presenteert: Door vrouwenogen, Ons kent ons, Don't Tell Mom the Babysitter's Dead