TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nicholas Nickleby, het derde boek van Charles Dickens, werd in 1980 door de Royal Shakespeare Company bewerkt tot een theatervoorstelling van negen uur.
Regisseur Douglas McGrath wist het verhaal terug te brengen tot een beter te behappen 130 minuten. In Nicholas Nickleby komt de familie van de jonge Nicholas (Charlie Hunnam) na zijn vaders dood zonder geld te zitten. Met zijn moeder en zus gaat hij naar Londen om hulp te zoeken bij een rijke oom, maar die blijkt niet veel begrip voor hun situatie te hebben.
Onderweg komt Nicholas andere personages tegen, die stuk voor stuk net zo kleurrijk zijn als in de oorspronkelijke roman. McGrath weet dan ook perfect de essentie van Dickens roman neer te zetten en leverde daarmee een vermakelijke film af.
Charlie Hunham is een Engelse acteur, dus je zou verwachten dat het accent dat hij moest spreken voor Nicholas Nickleby geen probleem was. Toch had hij een dialectcoach nodig voor de rol. Hij woonde en werkte al zo lang in de Verenigde Staten, dat hij ondertussen met een Amerikaans accent sprak.
Partnerbijdrage
Soy Kroon (29) tempert presenteerambities: 'Wil meer muziek uitbrengen'
10:07John Williams (56) doet ontboezeming over gezondheid: 'Zonder haar was ik er niet meer geweest'
09:55Op deze datum start het nieuwe seizoen Even tot hier
08:29De TV van gisteren: Kijkers voor House of Hide & Seek ver te zoeken op zomerse zaterdagavond
08:13Chess in tranen na mislukte proef in Bondgenoten: 'Ongezonde gewoonte'