TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nicholas Nickleby, het derde boek van Charles Dickens, werd in 1980 door de Royal Shakespeare Company bewerkt tot een theatervoorstelling van negen uur.
Regisseur Douglas McGrath wist het verhaal terug te brengen tot een beter te behappen 130 minuten. In Nicholas Nickleby komt de familie van de jonge Nicholas (Charlie Hunnam) na zijn vaders dood zonder geld te zitten. Met zijn moeder en zus gaat hij naar Londen om hulp te zoeken bij een rijke oom, maar die blijkt niet veel begrip voor hun situatie te hebben.
Onderweg komt Nicholas andere personages tegen, die stuk voor stuk net zo kleurrijk zijn als in de oorspronkelijke roman. McGrath weet dan ook perfect de essentie van Dickens roman neer te zetten en leverde daarmee een vermakelijke film af.
Charlie Hunham is een Engelse acteur, dus je zou verwachten dat het accent dat hij moest spreken voor Nicholas Nickleby geen probleem was. Toch had hij een dialectcoach nodig voor de rol. Hij woonde en werkte al zo lang in de Verenigde Staten, dat hij ondertussen met een Amerikaans accent sprak.
Partnerbijdrage
Nieuwe meidengroep gezocht in WHO'S NXT
10:45Nieuw EO-programma debuteert op de zondagavond op NPO1
10:04Kristie ontving veel ‘nare berichten’ na deelname De Bondgenoten
09:28Makers van serie Máxima zoeken oudere prinsesjes voor het derde seizoen
08:15De TV van gisteren: Kijkers helemaal klaar met Kyle en Danique in MAFS: ‘Hou er mee op’