TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Mexicaanse regisseur Guillermo del Toro (Pan’s Labyrinth, The Shape of Water) is als geen ander in staat werelden te creëren waarin kijkers zich kunnen verliezen, waar ze in kunnen verdwijnen.
In Nightmare Alley is dat niet anders. Het is een remake van de gelijknamige film uit 1947.
Aan de hand van Stanton Carlisle (Bradley Cooper) neemt Del Toro zijn publiek mee in de wereld van de circussen en freakshows van de jaren 30.
De zwijgzame Stan groeit daar uit tot een bekwaam mentalist. Als hij zich groot genoeg voelt om op eigen benen te staan, begint hij samen met Molly (Rooney Mara) zijn eigen act.
De film begint pas écht op het moment dat psychiater Lilith Ritter (Cate Blanchett) bij hen in de zaal zit: er ontspint zich een kat-en-muisspel tussen haar en Stan, waarbij lang onduidelijk blijft wie nou wie bedriegt.
Uiteindelijk maakt Del Toro zijn verhaal knap rond in deze duistere en oogstrelende ode aan de film noir.
De opnames van Nightmare Alley moesten gestaakt worden door de coronapandemie. Vooral scènes uit de eerste helft van de film ontbraken nog.
Bradley Cooper gebruikte de opnamestop handig. Hij viel een paar kilo af om jonger te lijken.
Rooney Mara verloor ook wat gewicht in die tijd, maar dan met een andere reden: ze beviel van een zoon.
Familie Gillis: Massa Is Kassa binnenkort terug en dit kan je allemaal verwachten
10:08Temptation Island Spanje loopt he-le-maal uit de hand en gast gooit tablet van een berg
08:12De TV van gisteren: De Verraders sluit de aflevering af met ‘zieke plottwist’
20:41Volgers hadden gelijk: Astrid Kersseboom is de verteller van The Passion
19:47Daan Schuurmans als ambitieuze koopman en Malou Gorter als barones in Grand Hotel aan Zee