TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Martin Scorsese kreeg het zwaar te verduren toen hij The Last Temptation of Christ uitbracht, en ook Mel Gibson werd bedolven onder kritiek uit religieuze hoek voor zijn The Passion of the Christ. Al ruim honderd jaar verfilmen regisseurs Bijbelse verhalen en relletjes horen daarbij.
Darren Aronofsky staat erom bekend dat zijn films altijd ‘schuren’. Of het nu gaat om drugsgebruik in Requiem for a Dream of de zwartgallige wereld van een balletdanseres in Black Swan. Met Noah waagt ook hij zich aan een Bijbelverhaal: dat van de ark van Noach, waarin God door middel van een zondvloed de aarde wil ontdoen van alle levende wezens.
Noach (Russell Crowe) bouwt een ark om hieraan te ontsnappen, met zijn gezin en duizenden dieren. Aronofsky gebruikte geen echte giraffes en leeuwen; alle dieren in de film zijn met de computer geanimeerd.
Russell Crowe speelt de titelrol in Noah. Hij maakte zijn personage expres onaardig. Daar had hij een goede reden voor: “Het gekke is dat veel mensen Noach een goed mens vinden, omdat hij de dieren redde. Ze vergeten wel dat hij ook de man is die alle mensen op aarde zonder pardon liet sterven.”
De TV van gisteren: Meer dan miljoen kijkers voor seizoensslot Kopen Zonder Kijken
07:00GTST Spoilers - maandag 18 t/m donderdag 21 mei 2026
20:47Kijkers stomverbaasd over concessie in seizoensslot Kopen Zonder Kijken: 'Dan ben je gek'
20:18Eva Jinek verrast NOS Jeugdjournaal-presentatoren met Ere Zilveren Nipkowschijf 2026
15:24Op deze datum is het nieuwste seizoen van Echte Gooische Moeders te zien