TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog sturen ouders uit grote steden zoals Londen hun kinderen naar het platteland, in de hoop dat ze daar veiliger zijn. Frank (Lucas Bond) is zo’n jongen.
Alice Lamb (Gemma Arterton) moet zich over hem ontfermen, maar hij komt niet bepaald in een warm nest terecht. Er gaan wilde verhalen rond over haar.
Dat is begrijpelijk. Ze is een vrouw alleen, en woont net buiten een dorp in een huisje op de kliffen, dat volhangt met mysterieuze landkaarten.
Na een valse start groeien Frank en zij in Summerland langzaam maar zeker naar elkaar toe. Op die manier vertelt de film een verhaal over oorlog en verschillende vormen van verlies en rouw, maar ook over de positie van vrouwen.
Regisseur Jessica Swale en cameraman Laurie Rose benutten het schilderachtige landschap – de krijtrotsen van Dover – ten volle. De sympathieke acteurs doen de rest.
Naarmate Summerland langer duurt, wordt steeds een beetje duidelijker waarom Alice de persoon is die ze is. Waar haar verbitterdheid vandaan komt.
Haar verleden met Vera (Gugu Mbatha-Raw) heeft daar sowieso mee te maken, maar hoe zit dat precies? En waar past de jonge Frank precies in dat verhaal?
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
De serie van Yousef Gnaoui en Pepijn Lanen maakt op deze datum zijn opwachting op tv
08:46Er komt dus sowieso nog een seizoen van Familie Gillis: Massa Is Kassa
08:30De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers willen niet dat Raoul vertrekt bij Claudia
07:00Programma Olympische Winterspelen woensdag 11 februari
06:47Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, De Bogaartjes, Men in Black II