TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Grote winnaars van de Oscars 2025 zijn Anora en The Brutalist.
Het is voor de eerste keer dat een Nederlandse maker de Oscar voor Beste Korte Film wint. Slechts drie keer eerder werd er een Nederlandse productie genomineerd, allen in de jaren '60. De makers zijn dan ook verrukt met dit geweldige resultaat. Regisseur Victoria Warmerdam bedankte op het podium hoofdrolspeler Ellen Parren en de overige castleden. 'Jullie hart en ziel zit in elk frame van deze film. Deze prijs is ook voor jullie.' Parrens tegenspeler Henry van Loon, die de uitreiking vanuit Nederland volgde, is ook blij met de prijs: 'Ongelofelijk. Dit is iets dat je nooit meemaakt,' liet hij weten aan ANP.
De ruim twintig minuten durende film Ik ben geen robot gaat over een vrouw die over haar identiteit begint te twijfelen als ze niet door een captcha-test op internet komt. Is ze misschien een robot? Die vraag wordt met behulp van een goede dosis (zwarte) humor, absurdisme en feminisme ontleed en bovendien worden de gevaren van AI aangekaart. Naast Ik ben geen robot was ook een andere korte film uit Nederland genomineerd voor de prijs, namelijk Wander to wonder van Nina Gantz.
De film Anora was de grote winnaar van de Oscars 2025. De tragikomedie van regisseur Sean Baker won de Oscar voor beste film, regie, montage, scenario en actrice (Mikey Madison). De Oscar voor beste mannelijke hoofdrol ging naar Adrian Brody (in The Brutalist). Wicked viel niet in de prijzen, maar hoofdrolspelers Cynthia Erivo en Ariana Grande zetten een spectaculair optreden neer tijdens de show.
De streamingtip van de week: BASTA op Videoland
11:41Pierre van Hooijdonk stopt als vaste analist bij NOS Sport
11:17Zorg uit Handen maakt comeback op televisie: dit is de startdatum
11:14Renze: Donny Roelvink krijgt met felle Olcay Gulsen te maken
10:25Vanaf deze datum is Bert & Breakfast op televisie te zien